Informacija dėl skaitmeninių pažymėjimų
Plačiau

Vykdomi projektai

      


Erasmus+ projektas Nr. 2023-1-LT01-KA121-SCH-000126097

Alytaus profesinio rengimo centras įgyvendina Erasmus+ programos projektą Nr. 2023-1-LT01-KA121-SCH-000126097.

Projekto tikslai:

  • Ugdyti mokinių ir mokytojų bendruosius gebėjimus ir universaliuosius įgūdžius, vykdant tarptautinius projektus ir  plėtojant tarptautinį bendradarbiavimą.
  • Taikyti praktikoje mokinių STEAM ir inžinerijos žinias, vykdant tarptautinius projektus.
  • Parengti mokytojus sėkmingai įgyvendinti įtraukųjį ugdymą, dirbant su mažiau galimybių turinčiais mokiniais ir skatinant juos dalyvauti projektinėse veiklose.

Projekto įgyvendinimo metu numatyta 10 mokinių ir 4 mokytojų stažuotės įvairiose Europos šalyse.

                             Projekto biudžetas 23 490,00 Eur.

Erasmus+ projektas Nr. 2023-1-LT01-KA121-VET-000130726

Alytaus profesinio rengimo centras įgyvendina Erasmus+ programos projektą Nr. 2023-1-LT01-KA121-VET-000130726.


Projekto tikslai:

  • Ugdyti mokinių profesines kompetencijas bei mokytojų profesinius įgūdžius, atitinkančius darbo rinkos poreikius.
  • Sustiprinti mokinių bei mokytojų bendruosius gebėjimus ir universaliuosius įgūdžius.
  • Vykdyti kokybiškus mobilumo projektus bei taikyti skaidrų rezultatų vertinimą ir pripažinimą.


Projekto įgyvendinimo metu numatyta 27 mokinių ir 4 mokytojų stažuotės įvairiose Europos šalyse bei 3 kviestinių ekspertų vizitai Alytaus profesinio rengimo centre.


Projekto biudžetas 113 730,00 Eur.

„Inžinerinės pramonės sektoriaus praktinio mokymo bazės tobulinimas" Nr. 09.1.2-CPVA-V-721-02-0002

Europos regioninės plėtros fondo finansuojamas projektas „Inžinerinės pramonės sektoriaus praktinio mokymo bazės tobulinimas" Nr. 09.1.2-CPVA-V-721-02-0002

Alytaus profesinio rengimo centras (APRC) su projekto partneriu Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centru (TECHIN) įgyvendina projektą „Inžinerinės pramonės sektoriaus praktinio mokymo bazės tobulinimas”, Nr. 09.1.2-CPVA-V-721-02-0002, finansuojamą Europos Regioninės plėtros fondo lėšomis ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis pagal 2014-2020 metų Europos sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas” 09.1.2-CPVA-V-721 įgyvendinimo priemonę „Sektorinių praktinio mokymo centrų plėtra”.

Pagrindinis projekto tikslas - gerinti besimokančių asmenų profesinį pasirengimą praktinei veiklai užtikrinant aukščiausios kokybės švietimo paslaugas ir aplinką, atitinkančias besimokančio asmens, darbo rinkos ir valstybės poreikius, kartu didinant Alytaus PRC sektorinio praktinio mokymo centro patrauklumą ir prieinamumą visuomenei.

Projekto metu bus papildomai įsigyjama moderni įranga, modernizuojama Alytaus PRC sektorinio praktinio mokymo centro švietimo infrastruktūra. Tokiu būdu bus didinama mokslo ir švietimo paslaugų įvairovė, sudarytos sąlygos aukštesnei mokymų kokybei, prieinamumo ir interaktyvumo didinimui, besimokančiųjų skaičiaus didėjimui.

Bendra projekto vertė – 5 047 374,45 Eur. iš jų Alytaus profesinio rengimo centrui skirtos lėšos: 3 968 959,32 Eur.
CIRCVET - Žiedinės ekonomikos praktinio mokymo medžiaga plastiko gamybos įmonėms
 

CIRCVET projektą finansuoja ERASMUS-EDU-2021-PI-ALL-INNO-EDU-ENTERP – Švietimo ir įmonių aljansai
Projekto pradžia - 2022 m. rugsėjis, pabaiga – 2025 m. rugpjūtis.

TIKSLAI:
• pagal įmonių poreikius parengti mokymo medžiagą, apimančią visą plastiko vertės grandinę 6 ES kalbomis;
• pritaikyti mokymus pirminiame profesiniame mokyme ir tęstiniame profesiniame mokyme;
• sukurti akredituotus MOOC/NOOC modulius;
• sukurti el. mokymo platformą;
• sukurkti tvirtus ryšius tarp akademinės aplinkos/profesinio mokymo centrų/įmonių;
• išbandyti ir patvirtinti kursus beveik 80-yje įmonių ir su beveik 200 pirminio ir tęstinio profesinio mokymo studentų.

VEIKLOS:
Projekto metu bus sukurtas veiklų komplektas, skirtas įmonių poreikiams išanalizuoti, jų interesams patenkinti ir siekti, kad plastiko pramonės vertės grandinėje būtų skatinama aktualesnio ir kokybiškesnio švietimo ir profesinio mokymo pasiūla.

PROJEKTO PARTNERIAI:
- 5 partneriai (AIJU, CENTIMFE, PROPLAST, POLYMERIS, LINPRA) yra asociacijos ar klasteriai, kurie atstovauja sektoriaus mažąsias ir vidutines įmones (MVĮ). 3 iš jų taip pat yra tyrimų centrai (CENTIMFE, PROPLAST, POLYMERIS), remiantys inovacijas;
- 5 partneriai (KIMW-Q, ULPGC, UNITRENTO, APRC, VPM) atstovauja švietimo ir mokymo sektorių kaip universitetai arba profesinio mokymo centrai;
- 1 partneris (IDL) turi techninių kompetencijų ir patirties kuriant ir diegiant IRT išteklius;
- 1 partneris (HIT) atspindi verslo modelių ir verslumo naujoves, pagrindinius perėjimo prie žiedinės ekonomikos modelio aspektus.
„Specialūs metodai ypatingiems mokiniams“ Nr.2020-1-PL01-KA229-081704_4

Mūsų centro mokytojai, siekdami mokinių profesinio ir asmeninio tobulėjimo, skatina jų sąmoningą bei motyvuotą mokymąsi. Rasti mokymo metodus ir būdus, kurie atlieptų besimokančiojo individualų poreikį bei padėtų patirti mokymosi sėkmę, yra ypatingai svarbu.


Įsijungdami ir vykdydami Erasmus+ programos projekto „Specialūs metodai ypatingiems mokiniams" („Special methods for special students" Nr.2020-1-PL01-KA229-081704_4) veiklas, tikimės suteikti mokiniams galimybes tobulinti dalykinius ir asmeninius gebėjimus daugiakultūrėje aplinkoje, padėti patirti skirtingas mokymosi situacijas, išbandyti įvairius mokymo/mokymosi būdus ir kiekvienam atrasti efektyviausią būdą tobulėti. Mokytojai, dalyvausiantys projektinėse veiklose, turės puikią galimybę pagilinti ir praplėsti įvairias kompetencijas.


Partnerystę koordinuoja Technikos mokyklų centras (Chorzovas, Lenkija). Partneriai – Rocha Peixota vidurinė- profesinė mokykla (Povoa de Varzim, Portugalija), Carsamba vidurinė mokykla (Carsamba, Turkija), Rainio vidurinė mokykla (Ryga, Latvija).


Turėjome keletą internetinių partnerių susitikimų. Tikimės projekto veiklų pratęsimo ir galimybės gyvai pamatyti ir išbandyti įvairius mokymo ir mokymosi būdus.


Projekto koordinatorė Jolanta Ručienė

"BUILDSKILLS ACADEMY“ ERASMUS-EDU-2022-101104419

 

"BUILDSKILLS ACADEMY" projektas finansuojas ERASMUS-EDU-2022.


Pagrindiniai projekto konsorciumo partneriai – Cleantech Bulgaria Ltd. – Sofijoje įsikūrusi inovacijų paramos tinklo organizacija, aktyviai dirbanti inovacijų skatinimo ir įgūdžių ugdymo srityje. Projekto konsorciumas vienija 17 švietimo, pramonės, asociacijų partnerių iš 7 Europos šalių (Bulgarijos, Kipro, Graikijos, Italijos, Lietuvos, Vokietijos, Prancūzijos), 2 asocijuotųjų šalių (Serbijos ir Norvegijos) ir 1 prie programos neprisijungusios šalies (Bosnijos ir Hercegovinos), kurie dirbs kartu, siekdami sukurti Europos šalims skirtą sertifikavimo ir žinių bei įgūdžių tobulinimo sistemą, pagal kurią būtų pereinama prie dvigubos pertvarkos – skaitmeninės ir žaliosios ekonomikos (angl. Twin Trasition) – projekte daugiausia dėmesio skiriama statybų sektoriui.


Projekto trukmė - 48 mėnesiai (iki 2027 m. gegužės 31 d.). Per šį laikotarpį projekto konsorciumas įgyvendins 3 pagrindinius darbo paketus:


I. BuildEnrichedSkills metodikos parengimas ir išbandymas


Remiantis ESCO (European Skills, Competences, Qualifications and Occupations) bus išgryninti privalomi ir pasirenkami statybos sektoriaus atitinkamų profesijų įgūdžiai, gebėjimai ir žinios, kurie bus išdėstyti ir pateikiami ateities įgūdžių ir kompetencijų matricoje. Šie įgūdžiai ir gebėjimai bus integruojami:
- atsižvelgiant į „Smart Specialisation strategy (S3)" ir „National Recovery and Resilience Plans (NRRPs)" prioritetus, t.y kokios konkrečios priemonės yra numatytos šiose strategijose, kalbant apie statybų sektoriuje reikalingus įgūdžius ir kompetencijas (skaitmenizacija, žalias pastatas ir pan.);
- į esamų profesinio mokymo kursų turinį, jį praturtinant.
Projekto metu bus sukurtas griežtas kokybės užtikrinimo mechanizmas, atitinkantis EQAVET (Europos profesinio mokymo kokybės užtikrinimo sistema). Tikslas, kad profesinio mokymo centrai taptų COVEs (profesinio meistriškumo centrais), kurie veiktų kaip vietos verslo investicijų katalizatoriai, prisidedantys prie ekonomikos atsigavimo, ekologiško ir skaitmeninio perėjimo.
Vadovaujantis profesijos įgūdžių ir kompetencijų sąrašu, bus sukurta "BuildEnrichedSkills" metodika, skirta darbo rinkai svarbių ir būtinų įgūdžių išgryninimu (įtraukiant skaitmeninius bei žaliosios pertvarkos įgūdžius). Skatinant mokymąsi visą gyvenimą. Parengta metodika bus tvirtinama tik atlikus jos strateginės atitikties ir svarbos pramonei vertinimą. Šį vertinimą atliks suinteresuotųjų šalių atstovai.


II. Sertifikavimo sistemos sukūrimas ir išbandymas


Projekto metu bus parengta mokymo programų ir mokymo medžiagos sertifikavimo sistema. Sertifikavimo sistema bus rengiama remiantis ISO 17024 standartu. Sertifikavimo sistemos tikslas - sukurti bendrą sertifikavimo sistemą, skirtą ES lygmeniu pripažinti profesinio rengimo centrų ar kitų mokymo įstaigų mokymų, orientuotų į ateities įgūdžius ir kompetencijas, turinį.


III. Ateities įgūdžiai ir kompetencijo


Parengtų kursų bandomieji mokymai bus vykdomi 6 šalyse. Mokymų išbandymo rezultatai bus vertinami remiantis EQAVET sistemos kiekybiniais rodikliais. Mokymų vertinimo rezultatai bus pateikiami profesinio mokymo teikėjams. Mokymai esant poreikiui patobulinti.

Daugiau apie projektą: https://buildskillsacademy.com/

Profesinis ugdymas – prieinamas visiems

Alytaus profesinio rengimo centras, kartu su kitomis 45 Lietuvos profesinio mokymo įstaigomis, dalyvauja projekte, kurio tikslas – suteikti prof. mokymo įstaigų mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymo poreikių ir mokiniams, esantiems iš nepalankaus socialinio ekonominio konteksto, būtinas priemones, įrangą, mokymus ir kitas specializuotas paslaugas, kurios prisidės prie mokinių didesnio įsitraukimo ir sudarys sąlygas užbaigti pradėtą mokymąsi, įgyti kvalifikaciją ir įsilieti į darbo rinką.

Projekto trukmė: 2024 m. spalio 18 d. – 2029 m. rugpjūčio 31 d. (4 m. 7 mėn.)

Projekto tikslinė grupė:

-          Profesinių mokymo įstaigų mokiniai (turintys specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP);

-          Mokiniai iš nepalankaus socialinio ekonominio konteksto (SEK);

-          Mokytojai;

-          Švietimo pagalbos specialistai.

Projekto veiklos ir poveiklės:

-          Profesinio mokymo prieinamumo gerinimo parama mokiniams iš nepalankias sąlygas turinčių asmenų grupių Sostinės regione ir Vidurio ir vakarų Lietuvos regione;

-          Profesinio mokymo prieinamumo gerinimas mokiniams, turintiems SUP ir esantiems iš nepalankaus SEK;

-          Profesinės mokymo įstaigos mokytojų ir švietimo pagalbos specialistų kompetencijų tobulinimas.

Bendra projekto vertė:

Projektui įgyvendinti skirta 5 106 147,82 Eur

Finansavimas:

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos fondų „Europos socialinis fondas +“ (ESF+) ir Bendrojo finansavimo lėšomis.

„Juridinių asmenų privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas darbovietėse“ Nr. 03-002-J-0001-J11-00126
    
Galimybė gauti 5803,87 eurų paramą iš jungtinio projekto „Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas" pateikus paraišką Lietuvos energetikos agentūrai pagal paskelbtą kvietimą „Juridinių asmenų privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas darbovietėse" Nr. 03-002-J-0001-J11-00126 paskatino Alytaus profesinio rengimo centrą suplanuoti įsirengti keturias elektromobilių įkrovimo stoteles, iš kurių dvi stotelės turės po vieną prieigą, dvi stotelės turės po dvi elektromobilio įkrovimo prieigas. Stotelės bus įrengtos visuose Alytaus profesinio rengimo centro skyriuose iki 2025 metų birželio mėnesio pabaigos ir skirtos darbuotojų poreikiams tenkinti.

Jungtinio projekto projektas įgyvendinamas pagal ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva", finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU" lėšomis.

Projektas „Galimybių mokykla“
Projektas „Galimybių mokykla"
Alytaus profesinio rengimo centras partnerio teisėmis dalyvauja projekte „Galimybių mokykla" Nr. 10-072-P-0001, kuris yra finansuojamas ES fondų lėšomis ir bendrojo finansavimo lėšomis
Šio projekto tikslas – stiprinti ugdymo, atliepiančio mokinių amžių ir poreikius, kokybę.
Projekto įgyvendinimas – nuo 2024 m. balandžio mėn. iki 2027 m. liepos mėn.
Projekto vykdytojas – Nacionalinė švietimo agentūra.
Projektas įgyvendinamas su daugiau nei 800 partnerių.
Bendras projekto biudžetas – 19 187 021,64 Eur
Projekte numatytos veiklos:
• inovatyvaus, personalizuoto ugdymo turinio ir priemonių kūrimas priešmokykliniame ir pradiniame ugdyme;
• didelį mokymosi potencialą turinčių mokinių ugdymo turinio turtinimas;
• vadovėlių, skirtų tautinėms mažumoms gimtosioms kalboms mokytis, parengimas;
• vadovėlių bendrojo ugdymo mokykloms įsigijimas įtraukiant ir profesinio mokymo įstaigas, vykdančias bendrojo ugdymo programas;
• visuomeninio ugdymo ir gamtos mokslų nacionalinių mokinių pasiekimų patikrinimų (NMPP) 4 ir 8 kl. rengimas.
Projekto tikslinė grupė: mokytojai, švietimo pagalbos specialistai, mokyklų vadovai, mokyklos bendruomenė, mokiniai ir ugdytiniai, tyrėjai, Nacionalinės švietimo agentūros darbuotojai.
Projektas Nr. 10-072-P-0001 įgyvendinamas pagal 2021–2030 m. švietimo plėtros programos valdytojos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos švietimo plėtros programos pažangos priemonę Nr. 12-003-03-01-03 „Užtikrinti visiems prieinamą šiuolaikinį ugdymo turinį".

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti projekto vykdytojo Nacionalinės švietimo agentūros tinklapyje: https://www.nsa.smm.lt/projektai/vykdomi-projektai/projektas-galimybiu-mokykla/

Nordplus projektas NPJR-2024/10049 “ To develop international cooperation and research competences among specialists in the fields of commercial science and catering services, to promote the exchange of knowledge of the professional experience of teachers
Nordplus projektas NPJR-2024/10049 " To develop international cooperation and research competences among specialists in the fields of commercial science and catering services, to promote the exchange of knowledge of the professional experience of teachers"
  • Dotacijos suma – 14 560 EUR
  • Projekto įgyvendinimo laikotarpis nuo 2024 m. birželio 1 d. iki 2025 m. gegužės 31 d.
  • Projektą administruoja: Jelgavos amatų vidurinė mokykla (LV)
  • Partneriai: Alytaus profesinio rengimo centras (LT), Klaipėdos turizmo mokykla (LT)
  • Projekto dalyviai: 2 mokytojai ir 6 mokiniai iš kiekvienos šalies
  • Projekto veikla: 7 dienų mobilumo vizitas į partnerio šalį, veiklos pagal numatytas įgyvendinti projekto veiklas


Ilgalaikiai tikslai:

  1. Suteikti galimybes profesinio mokymo mokiniams ir mokytojams tobulinti profesines žinias, įgūdžius, dalykines ir bendrąsias kompetencijas, taip formuojant konkurencingą darbo jėgą su didele pridėtine verte.
  2. Skatinti būsimų viešojo maitinimo ir komercijos specialistų profesinį tobulėjimą bei konkurencingumą, padedant jiems įsilieti į darbo rinką ir gerinti jų gyvenimo kokybę.
  3. Didinti profesinio mokymo mokytojų konkurencingumą, skatinant profesinių kompetencijų ir ugdymo proceso tobulinimą.

Projekto tikslai:

  1. Stiprinti ir plėtoti Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą švietimo srityje bei prisidėti prie Šiaurės ir Baltijos šalių švietimo erdvės kūrimo;
  2.  Sistemingai keistis patirtimi ir gerąja praktika, skatinti inovatyvių produktų ir procesų naudojimą švietimo srityje;
  3. Skatinti kokybės ir inovacijų vystymąsi visą gyvenimą trunkančio mokymosi švietimo sistemose šalyse, dalyvaujančiose Nordplus programoje, per bendradarbiavimą švietimo ir mokymo srityje;
  4. Skatinti mobilumą švietimo tikslais regione;
  5. Didinti visų, nepriklausomai nuo jų kilmės ir išteklių, galimybes dalyvauti regioniniame švietimo bendradarbiavime ir įgyti naujų žinių bei įgūdžių, grindžiamų organizacijų bendradarbiavimu;
  6. Skatinti Šiaurės šalių kalbų ir kultūros bei tarpusavio supratimo apie Šiaurės ir Baltijos šalių kalbas ir kultūrą plėtrą.
Projektas - „Įgyk praktinių įgūdžių sektoriniame praktinio mokymo centre!"

 

Projekto numeris - NR. 10-025-J-0001-J04-00010

Projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva" lėšomis".

Projekto vykdytojai:

1. Alytaus profesinio rengimo centras 2. Europos socialinio fondo agentūra.

Projekto tikslas - padidinti profesinio ir suaugusiųjų mokymo atitiktį darbo rinkos poreikiams ir patrauklumą skatinant praktinių įgūdžių įgijimą sektoriniuose praktinio mokymo centruose.

Projekto įgyvendinimo trukmė: 2024 m. rugsėjo mėn. – 2025 m. birželio mėn.

Bendra projekto vertė: 111 649,20 Eur.

Jungtinio projekto (JP) veikla – kitų profesinio mokymo įstaigų mokinių, besimokančių pagal formaliojo profesinio mokymo programas, praktinis mokymas Alytaus profesinio rengimo centro sektoriniuose praktinio mokymo centruose. JP projekte numatyta, kad 100 proc., t.y. 221 mokiniai Alytaus profesinio rengimo centro sektoriniuose praktinio mokymo centruose pagerins skaitmeninius įgūdžius, t. y. mokysis pagal formaliojo profesinio mokymo programas, orientuotas į skaitmeninių kompetencijų ugdymą. Taip pat visi mokiniai tobulins bent po 1 kompetenciją, reikalingą žaliajai pertvarkai.