Skip to main content

Virėjo specialybės mokinių atranka vykti į stažuotę Vokietijoje

Skelbiama 2 virėjo specialybės mokinių atranka 3 savaičių (2011-03-05 - 2011-03-26) stažuotei Vokietijoje pagal Leonardo da Vinči programos mobilumo projektą "Virėjų praktinių įgūdžių tobulinimas Vokietijoje" Nr. LLP-LDV-IVT-2010-LT-0353.

Projekto pareiškėjas - Panevėžio prekybos ir paslaugų verslo mokykla.

Siunčiantys partneriai - Alytaus profesinio rengimo centras ir Utenos regioninis profesinio mokymo centras.

Priimantys partneriai - F+U GemeinnUtzige Bildungseinrichtung fur Fortbildung und Umsschulung Sachsen GmbH (Vokietija).

Projekto tikslas - tobulinti mokinių profesines žinias ir praktinius maisto ruošimo bei aptarnavimo kultūros įgūdžius, supažindinant juos su naujausiomis maisto ruošimo technologijomis, vokiškos virtuvės ypatumais, patiekalų iš ekologiškų produktų paruošimo būdais, sveiko maisto gaminimu, darbo organizavimu ir darbo kultūta, stiprinti užsienio kalbų žinias, lavinti komunikacinius ir darbo komandoje įgūdžius, ugdyti gebėjimą prisitaikyti prie darbo rinkos.

Projekto dalyviai - virėjo specialybės mokiniai (pirminio profesinio lygmens moksleiviai). Mokiniai mokosi parinkti kokybiškus maisto produktus ir žaliavas patiekalų gamybai, naudotis įrengimais ir technologijomis, parengti darbo vietą ir saugiai dirbti, apskaičiuoti maisto produktų reikmes pusgaminių ir patiekalų gamybai, parinkti šiluminio paruošimo būdus patiekalų gamybai, nustatyti gaminių kokybę, paruošti ir patiekti patiekalus lankytojui ir kt.

Projekto dalyviai stažuotės metu susipažins su Vokietijos maitinimo įmonių darbo organizavimu, šiuolaikinės įrangos naudojimu ruošiant patiekalus, patiekalų asortimentu, gamyba ir patiekimu, tradiciniais vokiečių virtuvės patiekalais ir gamybos technologijomis, palygins su mūsų šalies virtuve, naujų žaliavų paskirtimi ir panaudojimu, patiekalų iš ekologiškų produktų paruošimo būdais, sveiko maisto gaminimo ypatumais, ieškos “naujų skonių”, tobulins įgytas profesines kompetencijas, įgys darbo patirties, tobulins užsienio kalbos žinias ir komunikacinius gebėjimus.

Mokiniai, norintys dalyvauti projekte, iki 2010-10-22 turi pateikti prašymą Vystymo skyriaus vedėjai ir atitikti šiuos atrankos kriterijus:

  • geros profesnės žinios ir įgūdžiai;
  • geri vokiečių (anglų) kalbos žinios ir gebėjimai;
  • geri komunikaciniai, darbo grupėje gebėjimai;
  • geri IKT naudojimo įgūdžiai.

 

Vystymo skyriaus vedėja

Dovilė Šliuželytė

FailaiDydis
prasymas.doc22 KB