Skip to main content

Įvyko antrasis projeko "Tool Tipls" partnerių susitikimas Suomijoje

                       

     2010 m. birželio 2-5 d. Suomijos Espoo mieste įvyko antrasis projekto „Priemonė, padedanti patobulinti profesinius anglų kalbos įgūdžius“ Nr. LLP-LdV-TOI-2009-LT-0042 partnerių susitikimas.

     Šio susitikimo metu iš pradžių buvo pristatyti nauji prie projekto darbo grupės po pirmojo susitikimo Lankasteryje (Dž. Britanija) prisijungę nariai, kurie aktyviai dirbo kuriant žodynus mokiniams, besimokantiems pagal padavėjo, virėjo, barmeno, durininko, kambarinės, nešiko mokymo programas.

     Pirmąją susitikimo dieną kiekvienos šalies – Lietuvos, Latvijos, Suomijos, Rumunijos – darbo grupė pristatė savo atliktą darbą, vyko aktyvi diskusija tarp susitikimo dalyvių, kokias konkrečias anglų kalbos žinias turėtų turėti kiekvienos specialybės atstovas, kad tinkamai galėtų aptarnauti klientus.

     Antrąją susitikimo dieną projekto partneriams buvo pristatytas Internetinis projekto puslapis www.tool-tipls.eu. Vėliau visi susitikimo dalyviai buvo mokomi, kaip naudotis šiuo puslapiu. Taip pat buvo susitarta, ką reikia padaryti iki kito susitikimo Latvijoje, kuris vyks 2011 m. vasario mėn.

     Prasidėjus naujiems mokslo metams visų institucijų, kurios dalyvauja projekte, mokiniai dalyvaus bandomuosiuose mokymuose: mokiniai iš skirtingų užsienio šalių naudodamiesi www.tool-tipls.eu Internetiniu projekto puslapiu mokysis, kaip elgtis tam tikrose konkrečios specialybės atstovams būdingose situacijoje. Vėliau, įtvirtins savo įgytas žinias virtualiai bendraudami su kitos šalies atstovais. Pavyzdžiui, naudojant www.tool-tipls.eu Internetinį projekto puslapį ir programą „Skype“ vienas mokinys iš Lietuvos bus padavėjas, o kitas mokinys iš Rumunijos bus nepatenkintas aptarnavimu kientas. Abu mokiniai turės bendrauti anglų kalba ir išsisukti iš susidariusios nemalonios situacijos. Po šių bandomųjų mokymų bus dar kartą peržiūrėti sukurti žodynai, papildyti naujais reikiamais terminais ir bus pradėtas ruošti galutinis projekto produktas – CD su mokomąja medžiaga.

Projekto vadovė

Dovilė Šliuželytė