Skip to main content

Didelė profesinė patirtis ir neišdildomi įspūdžiai sugrįžus iš stažuočių Lenkijoje ir Prancūzijoje

                 

 

Pagal Leonardo da Vinci mobilumo projektą, administruojamą Švietimo mainų paramos fondo ir finansuojamą Europos Komisijos, „Profesinių įgūdžių tobulinimas- sėkmingos karjeros pradžia“  16 projekto dalyvių sugrįžo iš stažuočių Lenkijoje ir Prancūzijoje.

 Tris savaites trukusioje stažuotėje visi projekte dalyvavę mokiniai gilino teorines profesijos žinias, tobulino profesinius darbinius įgūdžius ir gebėjimus, praplėtė specialybės užsienio kalbos žinias, vystė savo bendruosius ir komunikacinius gebėjimus, kurie ypač aktualūs paslaugų sferos darbuotojo darbe, įgijo daugiau patirties reikalingos kompetentingam profesijos atstovui. Mokiniai galėjo susipažinti su informacinių technologijų ir kompiuterinių programų pritaikymo galimybėmis siekiant spartesnio ir kokybiškesnio paslaugų asmenims suteikimo.

Šeši Alytaus profesinio rengimo centro ir tiek pat Kauno prekybos ir verslo mokyklos moksleivių stažavosi Lenkijoje - Savivaldybės mokyklų ir švietimo įstaigų aptarnavimo organizacijoje Gižycke.

Šios stažuotės  dalyviai – mokiniai, siekiantys įgyti viešbučių ir turizmo paslaugų teikėjo, padavėjo- barmeno ir virėjo - konditerio specialybes (po 4 mokinius iš nurodytų specialybių). Praktikos metu mokiniai atliko praktiką viešbutyje „Zamek Ryn“

Busimieji viešbučių ir turizmo paslaugų teikėjai susipažino su viešbučių verslo organizavimu, teikiamų paslaugų įvairove taip pat su teikiamomis netradicinėmis paslaugomis viešbučio svečiams. Projekto dalyviai tobulino profesinius įgūdžius įvairiose kambarinės darbo srityje.

      

     Praktikos metu būsimieji padavėjai-barmenai plačiau susipažino su ES aptarnavimo ypatumais atsižvelgiant į lenkų papročius ir tradicijas,  su Lenkijos šalies kultūriniu paveldu, išvystyta turizmo infrastruktūra, aptarnavimu viešbučiuose bei restoranuose. Stažuotės metu mokiniai susipažino  su barų bei kavinių verslo organizavimu.

    

Virėjai-konditeriai susipažino su nacionalinės virtuvės ypatumais, kulinarinių bei konditerinių gaminių naujomis paruošimo technologijomis, papuošimu ir patiekimu, proginių gaminių paruošimu ir puošybos technologijomis, bei maitinimo įstaigų verslo organizavimu.

       

Projekto dalyviams Lenkijoje buvo suorganizuota įdomi ir turininga pažintinė-kultūrine ir laisvalaikio programa. Moksleiviai lankėsi Varšuvoje, Gdanske ir kitose žymiose to regiono istorinėse vietovėse.

     

Prancūzijoje, Profesiniame technologiniame Anna Rodier privačiame licėjuje, stažavosi 4 socialinio slaugytojo profesijos moksleivės- po dvi iš Alytaus profesinio rengimo centro ir Kauno statybininkų mokyklos.

Būsimosios socialinės slaugytojos tobulino praktinius – profesinius įgūdžius ilgalaikėje slaugoje, susipažino su profesionalia slaugos technika ir pagalbinėmis priemonėmis, gerino bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, įgijo patirties, būtinos asmeniui, kaip kompetentingam profesijos atstovui, gilino profesinės užsienio kalbos žinias. Projekto dalyvės praktiką atliko vaikų lopšelyje ir pagyvenusių žmonių namuose.

     

Pakeliui į Moulino miestą projekte dalyvavusios merginos aplankė Paryžių. Stažuotės vietoje, Moulino mieste, projekto dalyvės dalyvavo ir joms parengtoje kultūrinėje bei laisvalaikio programoje. Jos susipažino su gražia architektūra pasižyminčiu miestu, lankėsi atrakcionų parke, Moulino merijoje ir kitur.

       

Abiejų stažuočių pabaigoje, projekto dalyviams buvo įteikti Europass dokumentai. Mokiniai džiaugiasi įgyta profesine patirtimi, praturtinta užsienio kalba bei praplėstu  kultūriniu akiračiu.

  

Projekto vadovė Virginija Kurmanavičienė