Skip to main content

Erasmus + projekto „Key to the Future – Robotics in Modern Education“ paskutinė dalyvių mokymosi sesija Vengrijoje

2019 m. balandžio 1-5 dienomis Vengrijoje, Kaposvaro mieste, vyko paskutinis projekto „Key to the Future – Robotics in Modern Education“ dalyvių susitikimas. Susitikime dalyvavo P4 gr. mokiniai Saulius Dzidzevičius, Augustinas Bielevičius, Arnas Kizela bei mokytojai Lilija Dailidaitė ir Irmantas Grimalauskas.

Mokykloje dalyviams buvo suorganizuota intensyvi mokymosi sesija. Mokiniai pristatė skaidres apie visus projekto susitikimus, susipažino su mokyklos erdvėmis. Darbas vyko komandomis, kurias sudarė skirtingų šalių (Vengrijos, Rumunijos, Italijos, Graikijos ir Lietuvos) atstovai. Jie turėjo surinkti MAKEBLOCK robotus, po to juos suprogramuoti, paleisti veikti ir atlikti įvairias užduotis.

Kadangi projekto tikslas yra supažindinti jaunimą su robotų svarba ne tik programavimo srityje, bet ir jų pritaikymu pramonėje, projekto dalyviai aplankė VIDEOTONO gamyklą, kurioje susipažino su robotų atliekamais darbais. Ši gamykla yra didžiausia Kaposvaro mieste (joje dirba apie 1300 žmonių), kuri gamina dirbinius iš plastiko: dulkių siurblius PHILIPS, virtuvinius kombainus, plaukų džiovintuvus, mikrofonus ir kt. Taip pat turėjome galimybę aplankyti AUDI markės automobilių gamyklą Gyori mieste. AUDI kompanija gamyklą Vengrijoje atidarė 1993 metais ir pradėjo gaminti automobilių variklius AUDI ir VOLKSWAGEN grupės kompanijoms. 2013 metais išplėtė savo gamybą ir pradėjo gaminti AUDI markės automobilius įvairioms pasaulio šalims. Vizito metu mums buvo pristatyta gamyklos įkūrimo istorija bei veikla Vengrijoje ir kitose pasaulio šalyse, parodytas reklaminis filmas apie gamyklą, jos patalpas ir gaminamus automobilius. Gamykloje darbas yra visiškai robotizuotas: nuo metalo supjaustymo, kėbulo suvirinimo iki visiško automobilio surinkimo. Ši ekskursija paliko didžiulį įspūdį mokiniams, ypač vaikinams. Taip pat lankėmės Veszpremo universitete, klausėmės paskaitos apie robotikos dabartį ir ateitį, atsakinėjome į klausimus, susipažinome su robotikos laboratorija bei stebėjome studentų kuriamus darbus.

Mokiniams ir mokytojams taip pat buvo suorganizuota ir kultūrinė veikla. Susipažinome su Kaposvaro miesto istorija, vaikščiojome po senamiestį, aplankėme Zselic žvaigždžių parką, lankėmės observatorijoje ir planetariume, grožėjomės Budapešto senamiesčiu, plaukiojome Dunojaus upe, stebėdami puikius Budapešto vaizdus.

Visą savaitę mokiniai su bendraamžiais iš kitų šalių bendravo anglų kalba, susirado naujų draugų, dalijosi informacija apie savo mokyklas ir šalis, patobulino IT ir anglų kalbos įgūdžius. Mokiniai grįžo namo, pasisėmę naujų žinių bei įspūdžių, džiaugdamiesi, kad turėjo galimybę išvykti į susitikimą.

 

Anglų kalbos mokytoja Lilija Dailidaitė