Skip to main content

Alytaus profesinio rengimo centras parodoje „STUDIJOS 2019"!

„Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi!" – tokiu moto Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2019, kurią organizavo LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO. Parodos metu mokiniai, jų tėvai ir mokytojai turėjo puikią galimybę susipažinti su mokymosi ir studijų galimybėmis, reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros bei verslo perspektyvomis.

Šiais metais Alytaus profesinio rengimo centras buvo atsakingas už Inžinerinės pramonės ir energetikos stendo pristatymą. Parodos lankytojai galėjo „gyvai" susipažinti su metalo apdirbimo, suvirinimo, elektros technologijomis bei alternatyviąja energetika, prototipų gamyba naudojant 3D spausdintuvą, laivų korpusų surinkimu virtualioje aplinkoje, elektropneumatinėmis automatikos sistemomis bei loginiais valdikliais, mechatronika. Visi norintieji turėjo galimybę realiai išbandyti suvirintojo amato ypatumus, kadangi naudojami patys pažangiausi tikrovę atitinkantys, kokybiški ir profesionaliai sukurti simuliatoriai, kurie turi tikrą suvirinimo šaltinį, originalius degiklius, sukuria tikrą stabilų suvirinimo lanką, todėl galima reguliuoti suvirinimo greitį, parinkti degiklio vedžiojimo judesius, degimo kampus. Stende demonstruojamas virtualios realybės suvirinimo robotas simuliatorius, užsidėjus 3D akinius, leido patirti nepakartojamų įspūdžių.

Karjeros planavimo mugėje „RENKUOSI PROFESIJĄ“ Alytaus profesinio rengimo centrui atstovavo ir slaugytojo padėjėjo bei masažuotojo specialybės mokiniai. Slaugytojų padėjėjai demonstavo pradinį gaivinimą, supažindino su šio proceso metu naudojamomis vienkartinėmis gaivinimo kaukėmis. Parodos lankytojams mokiniai, naudodamiesi automatiniu kraujospūdžio matuokliu, matavo kraujospūdį, bekontakčiu termometru – temperatūrą. Pasisvėrus išmaniomis svarstyklėmis, buvo galima sužinoti kūno masės indeksą, raumenų masę, riebalų, kalorijų kiekį ir t.t.

Masažuotojai atliko presolimfodrenažinį masažą, kuris daugumai lankytojų buvo visiškai naujas dalykas, tad mielai pasinaudojo galimybe jį išbandyti. Buvo atliekamas ir manualinis masažas pečių juostai, ypač rekomenduotinas dirbantiems sėdimą darbą.

 

Parodos metu vyko nacionalinis Vizažistų profesinio meistriškumo konkursas. Konkurse dalyvavo būsimos kosmetikės iš įvairių Lietuvos profesinių mokyklų. Vizažistų rungtyje mūsų mokyklai atstovavo higieninės kosmetikos kosmetiko specialybės III kurso S21 grupės mokinė Emilija Rudytė. Konkurso komisija vertino dieninį, vakarinį ir vestuvinį makiažą. Balai buvo sumuojami. Konkurso dalyviai ir nugalėtojai apdovanoti Padėkos diplomais ir rėmėjų dovanomis. Mokinę konkursui paruošė profesijos mokytoja Vilma Šilanskienė.

 

S22 grupės mokinė Inga Tumasonytė dalyvavo nacionaliniame kirpėjo profesinio meistriškumo konkurse. Mokinę konkursui ruošė profesijos mokytoja Angelė Maslauskienė. Konkurso metu mokinės modeliavo dieninę, vakarinę bei nuotakos šukuosenas.

 

Šiemet, kaip ir praeitais metais, parodos metu vyko Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Geriausias jaunasis automechanikas 2019“, kurį Lietuvoje organizuoja UAB „Inter Cars Lietuva“ kartu su Variklinių transporto priemonių laivų ir orlaivių profesinio mokymo metodine komisija. Šiame konkurse puikiai pasirodė P63 gr. mokinys Aurimas Kucevičius parengtas profesijos mokytojo Mindaugo Sapežinsko.

 

Dalyvavimas tokioje parodoje yra ne tik galimybė pademonstruoti savo gebėjimus, bet ir pamatyti įvairių profesijų atstovus, pasisemti naujų idėjų bei minčių.