Skip to main content

Erasmus+ projekto „Con ojos adolescentes“ partnerių susitikimas Belgijoje

Sausio 20-26 dienomis vyko Erasmus+ projekto „Con ojos adolescentes“ Nr. 2017-1-ES01-KA219-038710_4 partnerių susitikimas Belgijoje, Geel mieste. Projekte, kuris vyksta jau antrus metus, dalyvauja šešių Europos šalių- Belgijos, Švedijos, Vokietijos, Italijos, Ispanijos ir Lietuvos mokytojai ir mokiniai. Šį kartą Alytaus profesinio rengimo centro komandai Belgijoje atstovavo mokiniai Akvilė Gecevičiūtė (S33 gr.), Airidas Adžgauskas (S33 gr.), Jotautas Mackevičius ( P4 gr.) ir mokytojos Irena Pusevienė bei Daiva Radišauskienė. Mokiniai buvo apgyvendinti belgų šeimose ir turėjo didelę galimybę kalbėti angliškai visą savaitę. Projekto Belgijoje partneriai suorganizavo daug įvairių veiklų visai savaitei, mes kūrėme filmus, rašėme scenarijus ir filmavomės. Didelio mokinių susidomėjimo sulaukė trumpų filmų festivalis.

Jau sutemus atvykusius į Geel miestą mus pasitiko draugiškai besišypsančios belgų šeimos. Pirmasis ir neužmirštamas vakaras buvo skirtas susipažinimui. Kitą dieną ėjome į mokyklą KOGEKA, kuri tomis dienomis šventė įkūrimo šimtmetį. Buvome supažindinti su mokyklos istorija, o visos šešios komandos padengė stalus savo šalių tradiciniais patiekalais. Juos ragaudami susipažinome su kitataučiais. Daug dėmesio ir pagyrų sulaukė lietuvių vaišės, o mums, kaip ir galima buvo tikėtis, labiausiai patiko vafliai, kuriais nuo seno garsėja Belgija. Vėliau vyko pažintinė ekskursija po mokyklą, kuri yra labai didelė. Mus nustebino profesijų gausa ir įvairovė (nuo stalių, automobilių remontininkų iki šokolado gamintojų ir egzotinių gyvūnų prižiūrėtojų).

Kitomis savaitės dienomis mūsų laukė vis nauji iššūkiai: turėjome sutelkti dėmesį į mums skirtus mokymus ir darbus. Mokėmės kurti intriguojančius trumpus filmus, turinčius gilią potekstę. Mūsų mokytojas buvo tikras profesionalas, kupinas įdomiausių idėjų. Darbas grupėmis - tai puiki patirtis, nors rasti kompromisą dėl skirtingų nuomonių ne visada buvo lengva. Trečiadienį projekto dalyvius (ypač italus ir ispanus) nudžiugino sniegas. Buvo linksma žiūrėti, kaip jie džiaugiasi, daro sniego angelus, žaidžia karą. Tą pačią dieną vyko tarptautinis trumpų filmų festivalis. Žiūrėjome savo ir kitų komandų sukurtus filmus, juos aptarinėjome, vertinome, žavėjomės kūrėjų fantazija ir humoro jausmu, valgėme spragėsius, jautėmės lyg tikram kino teatre, bet supratome, kad mums dar reikia tobulėti. Todėl kitą dieną vėl kibome į darbus. Pabaigėme jau anksčiau pradėtus kurti filmus, juos sumontavome ir įgarsinome. Visiems pakako veiklos, leidusios ugdyti ir atskleisti kūrybiškumą. Pasijutome kaip tikri aktoriai, režisieriai ar puikūs įgarsintojai. Buvome nustebinti darbo rezultatų.

Paskutinę dieną lankėmės Antverpene. Tai antrasis pagal dydį Belgijos miestas ir vienas iš didžiausių uostų pasaulyje, kuris mus pakerėjo savo kultūra ir grožiu. Ekskursijos metu matėme Deimantų muziejų, garsiojo XVII a. tapytojo Rubenso namą, Steen pilį, statytą IX amžiuje, miesto rotušę, puošiančią žymiąją Grote Markt aikštę, aukščiausią Belgijoje Dievo motinos katedrą, o viso miesto panorama grožėjomės nuo ant meno muziejaus stogo įrengtos apžvalgos aikštelės.

Visi projekto dalyviai džiaugiasi galimybe keliauti, kurti, tobulinti anglų kalbos žinias bei komunikacinius gebėjimus ir yra pasirengę vykdyti darbus, kuriuos susitarta atlikti iki mobilumo Italijoje gegužės mėnesį.

 S33 gr. mokinė Akvilė Gecevičiūtė