Skip to main content

Ketvirtasis Erasmus + projekto “Game -Based Education“ partnerių susitikimas Austrijoje

2018 m. gruodžio 17-21 dienomis Austrijoje, Laa mieste vyko Erasmus+ projekto KA2 “GAme-based education or how to Make lEarning eaSier“partnerių susitikimas. Pagrindinis šio projekto tikslas yra išmokti kurti video žaidimus ir pritaikyti juos įvairių dalykų pamokose. Tai yra naujas ir inovatyvus mokymo/mokymosi metodas, kuris yra daug įdomesnis mokiniams. Jame dalyavo 27 projekto dalyviai iš Austrijos, Lietuvos, Graikijos ir Turkijos. Mūsų mokyklos projekto dalyvių komandą sudarė mokytojai Lilija.Dailidaitė, Irmantas Grimalauskas bei P85 gr. mokiniai Justinas Marčiulionis ir Elvis Jaskutėlis. Mokiniai aktyviai dalyvavo įvairiose projekto veiklose – visų šalių mokiniai pristatė savo kompiuterinių žaidimų idėjas ir parodė paruoštas žaidimų demonstracines versijas, kurios bus naudojamos, kuriant kompiuterinius žaidimus pamokoms. Mūsų mokyklos komanda prstatė 3 žaidimų demonstracines versijas ir buvo gerai įvertinta. Taip pat visų šalių mokiniai turėjo galimybę išbandyti žaidimus. Mokiniai dirbo su Moodle mokymosi aplinka, atliko įvairius testus. Dalyviai toliau dirbo su JavaScript ir Canvas programavimo kalbomis, atliko įvairias užduotis, diskutavo su kokiomis problemomis susidūrė kuriant žaidimų prototipus. Ypač buvo pagirti mūsų mokyklos P85 grupės mokiniai E. Jaskutėlis bei J. Marčiulionis, kurie sėkmingiausiai dirbo viso susitikimo metu, atliko visas užduotis naudodami JavaScript ir Canvas programavimo kalbą.

Po darbo sesijų projekto dalyviai vyko į įvairias edukacines ekskursijas. Dalyviai išbandė ActionBound programėlę ir turėjo interaktyvią ir daug patrauklesnę ekskursiją su pateiktomis užduotimis po Laa miestelį, naudodami mobilius telefonus su įdiegta ActionBound programa. Taip pat lankėsi Erste Life Financial Park Vienoje. Tai nauja mokymosi aplinka visais ekonominiais ir finansiniais klausimais. Visi dalyviai mokėsi skaičiuoti savo biudžetą ir atliko įvairias ekonomines užduotis dirbdami su planšetiniais kompiuteriais. Šiame praktinio mokymo centre pagrindinis dėmesys skiriamas finansinėms žinioms ekonominiu, socialiniu ir pasauliniu mastu, o šiuolaikinės skaitmeninės technologijos sukuria naują ir unikalią lankytojų patirtį. Mokiniai aplankė Time Travel muziejų Vienoje ir kitas įžymias Austrijos sostinės vietas, taip pat gėrėjosi kalėdinėmis dekoracijomis miesto centre.

APRC mokiniai labai džiaugėsi, jog turėjo nuostabią galimybę bendrauti anglų kalba su kitų šalių mokiniais, įgyti daugiau žinių apie programavimo kalbas bei kompiuterinius edukacinius žaidimus. Per gana trumpą laiką jie jau susirado naujų draugų, įgjo žinių apie Austriją, jos istoriją bei tradicijas.

Projekto koordinatorė Lilija Dailidaitė