Skip to main content

SUAUGUSIŲJŲ MOKYMOSI SAVAITĖS RENGINIŲ APŽVALGA

„Mokymasis – tai vienintelis veiksmas, kurio protas

niekad nebaigia, niekad nebijo ir dėl kurio niekad nesigaili“.


                                                                                V. Leonardas da Vinčis


2018 m. lapkričio 19 – 25 dienomis vyko respublikinė MOKYMOSI šventė – devynioliktoji suaugusiųjų mokymosi savaitė „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“. APRC prisijungė prie šios iniciatyvos ir organizavo nemažai renginių, skatinančių visapusišką suaugusiųjų tobulėjimą.

Kadangi kompiuterinis raštingumas neatsiejama XXI a. žmogaus gyvenimo dalis, nuspręsta visus norinčius pakviesti į mokymus „E. įgūdžiai kiekvienam“, kuriuos vedė profesijos mokytoja R. Jakulienė.

Siekiant skatinti domėjimąsi etniniu mūsų tautos paveldu, suorganizuotas edukacinis užsiėmimas „Saulės sugrįžtuvių belaukiant“. Profesijos mokytojos D. Struckienė ir E. Maceikaitė užsiėmimo dalyvius ne tik supažindino su žvakių reikšme bei simbolika žmogaus gyvenime, bet ir išmokė pasigaminti dekoraciją, papuošiančią namus švenčių laukimo laikotarpiu.

Ypač didelio susidomėjimo sulaukė praktinis užsiėmimas „Prekių identifikavimas brūkšninių kodų pagalba. Maisto prekių energetinių ir maistinių verčių skaičiavimas“. Jo metu klausytojos susipažino su brūkšninių kodų reikšme, paskirtimi; naudodamosios brūkšniniais kodais, išmoko nustatyti, ar prekė nepadirbta, mokėsi skaičiuoti maisto prekių maistines ir energetines vertes.

Kiekvienas, besidomintis jaukios ir funkcionalios aplinkos kūrimu, naudingų žinių galėjo įgyti paskaitoje „Gyvenamųjų patalpų interjeras. Praeitis. Dabartis. Ateitis“, kurioje savo patirtimi dalijosi profesijos mokytojai D. Alkevičienė, V. Bielevičius bei V. Stasionienė.

Visą savaitę veikiančios ekonomikos mokytojos V. Brusokienės surengtos parodos „Lietuvos valiutų istorija per 100 metų“ lankytojai įsitikino, kad jokiame kitame šimtmetyje pinigai mūsų šalyje nesikeitė taip dažnai, kaip XX amžiuje. Mūsų seneliai pinigų pokyčius per savo gyvenimą patyrė net aštuonis kartus.

Savo pačios sumodeliuotus, su didžiausia meile iš spalvotų audinio skiautelių sukurtus paveikslus, apklotus, lėles ir kitus gražius dalykus parodai pristatė virėjų suaugusiųjų tęstinio mokymo grupės mokinė R. Marcinkevičienė, o M. Verksnienė parodoje demonstravo įvairių modelių mezginius.

Didelis susidomėjimas suaugusiųjų savaitės renginiais tik dar kartą patvirtino, jog tereikia noro į daugelį dalykų pažvelgti kitaip ir tapsime kur kas laimingesni vien dėl to, jog neprarandame noro tobulėti, siekti pokyčių, skatinančių vis aukštesnę gyvenimo kokybę.