Skip to main content

SEMINARAS „PAGALBA NAKVYNĖS NAMŲ DARBUOTOJUI, DIRBANT SU ASMENIMIS, TURINČIAIS PRIKLAUSOMYBIŲ“

Šių metų lapkričio 27 – 28 dienomis Statybos technologijų ir verslo skyriuje vyko seminaras „Pagalba nakvynės namų darbuotojui, dirbant su asmenimis, turinčiais priklausomybių“. Seminarą vedė profesijos mokytojos Rita Ribinskienė ir Rasuolė Kundrotienė.

Nakvynės namų darbuotojai, dirbdami su priklausomybę turinčiais asmenimis, privalo gebėti kurti pasitikėjimo, atvirumo, motyvacijos spręsti problemas skatinimo, prasmingos veiklos bei komandinio darbo atmosferą. Be veiksmingos komunikacijos bei grupinės veiklos įgūdžių darbuotojai turi gebėti suvokti ir vertinti asmens individualius psichologinius ypatumus, pagrindines socialines ir psichologines problemas, būti tolerantiški kliento atžvilgiu. Seminaro tikslas – tobulinti nakvynės namų darbuotojų profesinę kvalifikaciją, gilinant veiklai reikalingas žinias, gebėjimus ir praktinius įgūdžius, siekiant gerinti praktinio socialinio darbo kokybę su asmenimis, turinčiais priklausomybę.

Seminaro metu dalyviai, išklausę pateiktą informaciją, diskutavo įvairiais klausimais, atliko daug užduočių (tiek individualiai, tiek komandoje). Taip pat turėjo galimybę gilinti žinias asmens pažinimo, santykių kūrimo ir jų palaikymo srityje; tobulinti bendravimo įgūdžius su asmenimis, turinčiais priklausomybės problemų, taikant konsultavimo metodą „Motyvacinis interviu arba kaip padėti klientui pasikeisti“; susipažinti su mažos grupės psichologija ir efektyviu darbu komandoje. Kadangi pastaruoju metu darbinėje aplinkoje pasitaiko vis daugiau psichologinio pobūdžio problemų, buvo mokomasi ne tik atpažinti psichologinį spaudimą bei stresą darbe, bet ir valdyti su tuo susijusias emocijas, taip pat identifikuoti besivystantį konfliktą ir užkirsti tam kelią. Aptartas ir profesinio „perdegimo“ sindromas bei jo prevencija. Paskutinės diskusijos metu buvo akcentuota, kaip darbuotojui išlikti pozityviam dirbant su „sunkiais“ klientais.

Seminaro dalyviams parengti profesinės kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimai.

 

Profesijos mokytojos Rasuolė Kundrotienė ir Rita Ribinskienė