Skip to main content

KVIEČIAME UŽSUKTI Į APRC MEDIENOS APDIRBIMO DIRBTUVES

Medienos apdirbimo dirbtuvės įsikūrusios Alytaus PRC Statybos technologijų ir verslo skyriuje. Tai moderniai įrengta edukacinė erdvė, kurioje mokomasi darbo su medžiu subtilybių. Mes, būsimieji baldininkai iš P69 grupės, čia mokomės gaminti baldus, susipažįstame su įvairiomis medienos apdirbimo technologijomis bei būdais. Kadangi pastaruoju metu ypač domimės drožyba, mokomės ir šio amato paslapčių.

Meninė ir taikomoji drožyba – išties įdomus dalykas. Tai plačiausiai pasireiškusi lietuvių tautos meno šaka, turinti labai gilias tradicijas. Sprendžiant iš archeologinių radinių, akmens amžiuje žmogus buityje naudojosi iš medžio pagamintais daiktais: dubenimis, kaušais, mediniais įrankiais žemei dirbti. Kai kurie išlikę mediniai daiktai, objektai ar tik jų fragmentai liudija apie mūsų tautos menišką požiūrį į mus supantį pasaulį ir kasdienybę, kuriai praskaidrinti lietuvis dažnai sugalvodavo ką nors įdomaus. Verpimo ratelių verpstes ir audimo stakles papuošdavo įmantriausiais drožybos ornamentais, kraičio skrynias išmargindavo gražiausiais piešiniais .

Susipažinę su lietuvių liaudies meistrų ir amatininkų darbais, mes taip pat nusprendėme išbandyti jėgas šioje srityje. Erdviniai ornamentai pagal koplytstulpių motyvus – vieni iš pirmųjų mūsų darbų. Žilvino koplytstulpio motyvas pagamintas iš drebulės, o Mantas savo darbui pasirinko pušies medieną.

Mokydamiesi dirbti su medžiu, tobulėjame ne tik profesine prasme, bet ir puoselėjame tradicijas, susijusiais su senaisiais lietuvių amatais.