Skip to main content

Trečiasis Erasmus + projekto “Game -Based Education“ partnerių susitikimas Graikijoje

Šiuolaikiniame pasaulyje mokytojai renkasi įvairius edukacinius kompiuterinius žaidimus savo pamokoms, kadangi tai yra daug įdomesnis ir mokinius labiau motyvuojantis mokymosi metodas. Žaidimai, naudojami mokomojoje aplinkoje, virsta puikia mokomąja priemone aiškinant ar įsimenant naujas sąvokas ir idėjas. Kartais labai sudėtingos idėjos yra sunkiai suprantamos, kai jos yra paaiškinamos vien žodžiais, bet jos tampa daug suprantamesnės, kai mokiniai jas suvokia per žaidimus. Taigi, nors žaidimai yra dažniausiai laikomi laisvalaikio praleidimo priemone, mokytojai pradėjo juos naudoti pamokose, kadangi tai yra nauja ir inovatyvi mokymosi priemonė.

2018 m. spalio 8-12 dienomis Graikijoje, Ksantės mieste vyko Erasmus+ projekto KA2 “Game-based education or how to make learning easier“ partnerių susitikimas. 27 projekto dalyviai iš Austrijos, Lietuvos, Rumunijos ir Turkijos dalyvavo jame. Žinoma, prie jų prisijungė ir Ksantės miesto 2-osios gimnazijos projekto dalyvių komanda. Mūsų mokyklos projekto dalyvių komandą sudarė mokytojai L.Dailidaitė, I.Grimalauskas ir A.Pangonienė bei P85 gr. mokiniai J.Marčiulionis, E.Jaskutėlis, ir S21 gr. mokinė A.Kubričenkaitė. Mokiniai aktyviai dalyvavo įvairiose projekto veiklose – visų šalių mokiniai pristatė savo kompiuterinių žaidimų idėjas, kurios bus naudojamos, kuriant kompiuterinius žaidimus pamokoms. Taip pat dalyviai pristatė savo sukurtus mokyklų tinklalapius naudojant HTML5 programavimo kalbą. Dalyviai buvo supažindinti su JavaScript programavimo pagrindais ir daug dirbo su JavaScript programavimo kalba, atliko įvairias užduotis, noriai ir aktyviai dalyvavo komandų diskusijose. Ypač buvo pagirti mūsų mokyklos P85 grupės mokiniai J.Marčiulionis bei E.Jaskutėlis, kurie sėkmingai atliko visas užduotis naudodami JavaScript programavimo kalbą.

Po darbo sesijų projekto dalyviai vyko į edukacines ekskursijas - aplankė Ksantės miesto senamiestį ir „Šešėlių“ muziejų, klausėsi miesto istorijos, kuris jau buvo minimas istoriniuose šaltiniuose XI amžiuje, netoli šio miesto gimė žinomi senovės filosofai Protagoras ir Demokritas, keltu kėlėsi į nuostabią Taso salą, kurioje aplankė archeologijos muziejų. Taip pat lankėsi Vistonio lagūnos vienuolyne. Džiaugiamės, kad mus sutiko priimti ir Ksantės miesto radijas, kuriame visų šalių koordinatoriai davė interviu apie projektą, jo reikšmę mokiniams bei pristatė projektines veiklas.

APRC mokiniai labai džiaugėsi, jog turėjo nuostabią galimybę bendrauti anglų kalba su kitų šalių mokiniais, įgyti daugiau žinių apie programavimo kalbas bei kompiuterinius edukacinius žaidimus. Per gana trumpą laiką jie jau susirado naujų draugų, daug sužinojo apie Graikiją, jos istoriją, tradicijas bei papročius.

Projekto koordinatorė L.Dailidaitė ir A.Pangonienė