Skip to main content

Erasmus+ KA2 projekto “Key to the Future- collaboration Robotics for modern Education” partnerių susitikimas Graikijoje

Spalio 8-12 dienomis Alytaus profesinio rengimo centro komanda vyko į Graikiją, į Salonikus, dalyvauti Erasmus + projekto „Key to the Future- collaboration Robotics for modern Education“ partnerių susitikime. Mokyklos komandą sudarė 3 mokiniai (Justas Gecevičius, P85gr., Benas Branišauskas, P85 gr., Robertas Naujokaitis, P82 gr.) ir 2 informacinių technologijų mokytojai (Daiva Radišauskienė ir Kęstutis Viselga). Taip pat šiame susitikime dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Italijos, Vengrijos, Rumunijos ir, žinoma, Graikijos.

Užsiėmimai, susiję su robotika, vyko Epal Kalamarias mokykloje, Makedonijos universitete, Vergina- Aristotelio mokykloje ir EduAct neformaliojo ugdymo centre. Šiose ugdymo įstaigose mokiniai konstravo ir programavo Lego robotą ir dalyvavo varžybose. Kūrybingumo ir emocijų netrūko visiems dalyviams kuriant didžiulį robotą iš metalinių skardinių ir kitų atliekų. Ši veikla buvo suorganizuota pirmąją susitikimo dieną, kad mokiniai geriau susipažintų ir kuo daugiau bendrautų.

Labai patiko vizitas Makedonijos universitete, kur buvo pristatyti robotai nuo pačių paprasčiausių iki humanoidų ir pramoninių robotų. Didžiulį įspūdį paliko parodomoji programa, kaip šie robotai veikia tikrovėje. Lankėmės ir medicinos mokykloje, susipažinome su kompiuterinių žaidimų taikymu, stebėjome kaip vyksta bioninės rankos programavimas. Reabilitacijos centre “Evexia” mums parodė kaip pritaikomi 3D ir robotai reabilitacijoje. Taip pat aplankėme gamyklą “Souroti”, kurioje taikomas robotizuotas mineralinio vandens pilstymas ir pakavimas.

Pažintinių ekskursijų metu lankėmės Kalamarijos miesto savivaldybėje, čia mus priėmė meras, jis papasakojo apie savivaldybės veiklą, įteikė atminimo dovanėlių. Salonikuose apžiūrėjome miesto įžymybes, lankytinas vietas ir gėrėjomės saule ir geru oru.

Trečią susitikimo dieną vyko pažintinė ekskursija į Vergina-Aristotelio mokykloją. Vergina (Aigai) yra pirmoji Makedoniečio sostinė. Čia buvo surasti karalių kapai ir įkurtas muziejus, kurį ir aplankėme. Po to nuvykome prie Naoussos miestelio, kur yra Aristotelio mokyklos griuvėsiai. Čia jis mokė Aleksandrą Makedonietį ir kitus. Vaikščiojome ir Mieza miestelio parke, kuris pasižymi nuostabiu kraštovaizdžiu.

Taigi, šis susitikimas buvo naudingas mokiniams ir mokytojams, nes buvo patobulintos IT, programavimo, robotikos žinios. Mūsų mokiniai profesionaliai atlikdavo jiems skirtas užduotis, pastoviai vyko bendravimas anglų kalba, mokiniai dalijosi įspūdžiais, pasakojo apie savo mokyklą ir gimtąją šalį, puikiai bendradarbiavo.

D. Radišauskienė, K. Viselga