Skip to main content

MOTORINIŲ TRANSPORTO PRIEMONIŲ KROVINIAMS VEŽTI VAIRUOTOJŲ EDUKACINĖ IŠVYKA

Motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojo mokymo programos (M32104101) mokniai, įvadinio modulio metu, siekdami pagerinti žinias apie būsimą specialybę rugsėjo 13 d. lankėsi įmonėse “Finėjas”, „Motusbona“ ir „Opusauto“.

Mokiniai susipažino su įmone “Finėjas”, kuri užsiima krovinių gabenimu tarptautiniais maršrutais ir teikia kompleksines logistikos paslaugas. 2018 m. Tarptautinė vežėjų sąjunga IRU įstei-gė prestižinį apdovanojimą „IRU Award for Top Road Transport Managers“, kuriuo pasauliniu mas-tu apdovanojo geriausius aukščiausio rango transporto vadovus, nusipelniusius kelių transportui ir besidalinančius savo profesionalia patirtimi, o šį garbingą apdovanojimą gavo būtent „Finėjas“, transporto veiklos direktorius Dainius Ambrasas.

Kita įmonė, su kuria teko susipažinti, tai "Motus Bona". Įmonę 2015 m. įsteigė patyrusių transporto specialistų komanda. "Motus Bona" tiki, kad teikia labai efektyvias ir profesionalias transporto paslaugas. Jos automobilių parką sudaro tik naujausi 2016, 2017 ir 2018 m. pagaminti "EURO-VI" Mercedes-Benz Actros sunkvežimiai. Tai leidžia įmonei pasiūlyti puikius sprendimus klientams, kurie padeda jiems pelningai verstis savo verslu.

Tai pat mokiniai aplankė ir „Opusauto“, kuri yra viena iš greičiausiai augančių transporto kompanijų Rytų Europos regione. Kompanijos spartus augimas pasiektas patyrusios komandos bei naujausios Mercedes-Benz EURO VI technikos dėka. Visa tai užtikrina, kad klientus kroviniai pa-sieks saugiai ir laiku. Opusauto šiuo metu priklauso 160 vilkikų ir tiek pat puspriekabių. Dėl spartaus augimo kompanija nuolat ieško partnerių logistikos kompanijų, dirbančių Europos ekonominėje erdvėje.

Visos ekskursijos metu po įmones mus lydėjo personalo grupės koordinatorė Nelė Ptašinskienė. Ji supažindino su keliamais reikalavimais norint įsidarbinti šiose įmonėse, vairuotojo darbo specifika bei galimybėmis.

Racionalaus vairavimo čempionas – Mindaugas Tumas, dirbantis “Finėjas” įmonėje eksploatacijos vadybininku mokiniams papasakojo apie maršrutus, jų planavimą, navigacinių sistemų naudojimą ir svarbą šiandieninio vairuotojo darbe. Suskirsčius mokinius grupėmis mokiniai turėjo galimybę stebėti ekonomiško vairavimo ypatumus vilkiko kabinoje, realiai stebint Mindaugo Tumo vairavimą.