Skip to main content

Alytaus PRC komanda dalyvavo renginyje „PROFESINIS MOKYMAS – TAVO ATEITIES KARJERA!“

Tolimesniam Lietuvos ekonomikos augimui ir žmonių gerovei itin svarbios yra darbo rinkoje

reikalingos specialybės. Kaip rodo duomenys, šalyje labai trūksta kvalifikuotų profesinį išsilavinimą

įgijusių specialistų. Todėl siekiant skatinti jaunimą rinktis profesinį mokymą pradedamas profesinio mokymo informacinių kampanijų̨–akcijų ciklas 10-yje Lietuvos miestų.

 

Alytaus profesinio rengimo centras dalyvavo pirmajame profesinio mokymo informacinių kampanijų̨–akcijų ciklo renginyje, kuris vyko 2018 m. birželio 26 d. Alytuje.

Renginio metu jaunimui buvo patraukliai pristatomas profesinis mokymas, tėvų, mokytojų auditorijai buvo rodomi sėkmės pavyzdžiai, kurie byloja apie augantį profesinio mokymo prestižą, buvo siekiama sklaidyti vis dar dažnus su profesiniu mokymu susijusius mitus.

Alytaus PRC komanda siūlė išbandyti ir pasimatuoti šias profesijas „gyvai“ – suvirintojo, elektros įrenginių elektromechaniko, kompiuterinių tinklų derintojo, automobilių mechaniko, kirpėjo, higieninės kosmetikos kosmetiko, konditerio, padavėjo ir barmeno bei susipažinti su 3D žaidimų pasauliu.

 

Aktyviam ir veržliam jaunam žmogui labai svarbu žinoti, kokį profesinį kelią nuėjo ir kokios patirties juo žengdami įgijo žinomi, savo srityje autoritetą pelnę ir karjeros aukštumų pasiekę žmonės. Ir geriausia, kai jų sėkmės istorijas išgirsti iš pirmų lūpų. Būtent tai ir vyko renginio metu – apie sėkmingą savo profesinį kelią pasakojo švietimo ir verslo pasaulio atstovai:

Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras,

AB mašinų gamykla „Astra“ savininkas Semion Bondarev,

Darbuotojų atrankos agentūros „ManPower“ vadovė Božena Petukonė-Šabanienė,

Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA Prezidiumo narys, Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro direktorius Vytautas Petkūnas,

UAB „Baltec CNC Technologies“ Administracijos reikalų vadovė Dovilė Rimšaitė.

 

Renginį organizavo Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras, kuris įgyvendina projektą „Profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą populiarinimas Lietuvoje“ (Nr. 09.4.1-ESFA-V-713-01-0001) finansuojamą pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

 

SPMC vadovė Raimonda Makaveckė