Skip to main content

EDUKACINĖ IŠVYKA Į VILNIŲ

Birželio 6 d. P83, P84, P85 grupių mokiniai kartu su matematikos mokytojomis V.Bazaravičiene ir A.Pangoniene lankėsi Vilniuje. Grupė lankėsi Lietuvos statistikos departamente, kur dalyvavo netradicinėje matematikos pamokoje tema „Lietuvos valstybės ekonominio ir socialinio gyvenimo pažinimas” bei Pinigų muziejuje, kuriame turėjome puikią edukaciją „100 istorijų apie Lietuvos šimtmetį“, skirtą Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Išvykos tikslas – susipažinti su statistikos teorija, išmokti naudotis OSP ir GIS statistikos priemonėmis, domėtis matematika, statistikos istorija, kultūros vertybėmis bei ugdyti bendravimo, bendradarbiavimo, mokėjimo mokytis kompetencijas.

Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės tikslas - supažindinti mokinius su statistika. Šiam tikslui pasiekti sukurta inovatyvi virtuali mokyklėlė, kurioje pateikiamos įvairių klasių moksleiviams pritaikytos pamokos. Statistikos departamente mokiniams šios Vyriausybės įstaigos darbuotojos vedė pamoką apie tai, kaip renkami ir apdorojami duomenys bei kaip pateikiama informacija OSP ir GIS priemonėmis. Paaiškino su statistika susijusias sąvokas, pristatė statistikos departamento internetinį puslapį moksleiviams http://mokyklele.stat.gov.lt, oficialiosios statistikos portalą, kuriame galima rasti informaciją apie Lietuvos gyventojus, darbo užmokestį, vardų populiarumą ir kitos įdomią informaciją. Atidžiai išklausę lektorių vedamą pamoką, mokiniai atliko žinių patikrinimui skirtą testą. Patys aktyviausi ir geriausiai testą atlikę mokiniai gavo prizus, visiems buvo padovanoti žaismingi pirkinių krepšeliai.

Pinigų muziejuje mokiniai išgirdo visą pinigų istoriją nuo tų laikų, kai pinigai dar buvo prekės iki tikrų metalinių monetų, popierinių banknotų, kreditinių kortelių. Sužinojome, kaip per šimtmetį keitėsi lietuviški pinigai, kaip norėta pavadinti lietuvišką valiutą, susipažinome su bendra Europos valiuta – euru bei Europos Sąjungos istorija. Edukacijos pabaigoje mokiniai turėjo atlikti užduotis, atsakyti į klausimus. Nugalėtojai gavo vertingų Pinigų muziejaus prizų, visiems buvo padovanoti pamokų tvarkaraščiai, knygų skirtukai su daugybos lentele, visi buvome pavaišinti Pinigų muziejaus saldainiais. Išvykoje mes sužinojome daug įdomaus ir naudingo, grįžome su puikia nuotaika.

 

Mokytojos V.Bazaravičienė ir A.Pangonienė