Skip to main content

Orientacinis žygis-varžybos „Mano miestas – Alytus“

Atsižvelgiant į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio koncepciją ir siekiant ugdyti mokinių patriotiškumą, komunikabilumą, bendravimą ir bendradarbiavimą, stiprinti sveikatą ir fizines galias, skatinant didžiuotis savo šalimi, švenčiant Lietuvos šimtmetį ir minint Europos dieną bei įgyvendinant sveikatą stiprinančių mokyklų programą, Alytaus profesinio rengimo centre gegužės 17 dieną organizavome orientacinį žygį-varžybas „Mano miestas – Alytus“. Žygyje dalyvavo mūsų mokyklos mokinių komandos ir svečiai iš penkių Europos šalių (Ispanijos, Italijos, Vokietijos, Švedijos ir Belgijos), kurie su mūsų mokiniais dalyvauja projekte „Paauglių akimis“. Svečiai tapo mūsų mokinių komandų dalimi ir taip sudarėme penkias mišrias komandas. Visos komandos gavo vienodą užduotį – surasti 10 žinomų objektų Alytuje, juos meniškai nufotografuoti ir šalia jų pasidaryti asmenukę. Visi dalyviai buvo nuvežti į Rotušės aikštę, kurioje ir pradėjo savo žygį. Pirmiausia internete jie surado visus objektus, susidarė maršrutą ir pradėjo ieškot. Po 2,5- 3 val., pavargę, bet laimingi, visi grįžo į mokyklą. Mokiniai turėjo progą susipažinti, pasimokyti kalbėti įvairiomis kalbomis ir, aišku, surasti ir dar kartą pamatyti žinomus miesto objektus, o kai kurie, tame tarpe ir užsieniečiai, susipažinti su jais. Kitą dieną, besivaišindami mokyklos barmenų gamintais kokteiliais, visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, o komandos nugalėtojos – saldžiais prizais. Nugalėtojais ir prizininkais tapo šios komandos – III –oji vieta – P82 gr. , II-oji – S33, o nugalėtojais tapo – P84 grupės mokiniai. Ir visų komandų dalis - svečiai iš kitų šalių.