Skip to main content

Erasmus + KA2 projekto „Con ojos adolescentes“ partneriŲ susitikimas Alytaus PRC

                 

Gegužės 14-18 dienomis Alytaus PRC vyko Erasmus + KA2 projekto „Con ojos adolescentes“ („Paauglių akimis“) partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Ispanijos, Italijos, Švedijos, Belgijos ir Vokietijos. Pagrindinis susitikimo tikslas- sukurti video pagal tris pasirinktas temas: „Paauglių santykiai su tėvais“, „Menas paauglių gyvenime“ ir „Narkotikų vartojimas“. Įvairių šalių mokiniai buvo suskirstyti į tris grupes, jose dalyvavo po vieną mokytoją- mentorių. Pirmąją darbo sesijų dieną trys tarptautinės grupės kūrė scenarijus. Mokiniai aktyviai diskutavo apie filmukų siužetus, veiksmo vietą, personažus ir jų nuotaikas. Antroji darbo sesijų diena buvo ypač įtempta, nes, naudodami filmavimo kameras, jaunieji filmų kūrėjai išsisklaidė po mokyklos ir miesto teritoriją. Kita diena buvo skirta video redagavimui. Pasitelkę video redagavimo kompiuterinę programą, projekto dalyviai stengėsi kuo geriau sumontuoti sukurtą video. Paskutinę dieną vyko video peržiūra, mokiniai ir mokytojai džiaugėsi atliktais darbais, kiekvienas video sulaukė aplodismentų ir pagyrų. Bendru projekto komandos susitarimu sukurti video bus viešinami po video festivalio 2019- 01-19, kuris bus organizuojamas partnerinėje mokykloje Belgijoje.

Taip pat projekto dalyviai kartu su centro mokiniais ir mokytojais dalyvavo orientaciniame žygyje – varžybose „Mano miestas – Alytus“. Šis žygis buvo skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Taigi, mokyklos svečiai, norėdami kuo daugiau sužinoti apie Alytų ir Lietuvą, ieškojo nurodytų užduotyse objektų, meniškai juos nufotografavo ir pasidarė asmenukę. Galiausiai žygio dalyviai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis ir padėkos raštais už dalyvavimą.

Projekto partneriai dalyvavo ir kultūrinėse veiklose, aplankė Alytaus Dailiųjų amatų mokyklą ir muziejų, Baltosios Rožės tiltą, Jaunimo parką, Alytaus piliakalnį, vyko į Birštoną, kur mėgavosi mineralinio vandens teikiamais malonumais ir grožėjosi nuostabiu kraštovaizdžiu. „Aš jums pavydžiu, kad tiek daug turite žalumos, poilsio, atsipalaidavimo zonų, kad turite galimybę pabėgti nuo miesto šurmulio, galite tuo didžiuotis,“- kalbėjo mokytojai iš Belgijos.

Kadangi projekto vykdymo trukmė dveji metai, kitais metais projekto partneriai vėl susitiks Švedijoje, Belgijoje, Italijoje ir Vokietijoje. Mokiniai tęs užsimezgusius draugystės ryšius, bendradarbiaus video kūrimo sferoje, dalinsis įspūdžiais ir gebėjimais.

Projekto koordinatorė R. Tarasevičienė

 

 

/sites/aprc.lt/files/20180514_142045.jpg