Skip to main content

Antrasis projekto „Literatūrinės išvykos po Lietuvos regionus“ etapas

Pamokos kultūriniu požiūriu reikšmingose vietos- puiki galimybė ugdyti aukštesnio lygmens literatūrines mokinių kompetencijas. Šiuo tikslu gegužės 16 d. buvo organizuota edukacinė ekskursija į Kaune esančius muziejus. Išvykos metu aplankyti du objektai: Salomėjos Nėries memorialinis muziejus bei Maironio lietuvių literatūros muziejus.

Pirmiausia mokiniai apžiūrėjo Salomėjos Nėries memorialiniame muziejuje įrengtą ekspoziciją, kurioje atsispindi Salomėjos Nėries gyvenimo ir kūrybos kelias. Ekspozicija išskirtinė dėl ypač vaizdžiai ir moderniai pateiktos informacijos: spalvingi stendai, menantys svarbiausius rašytojos gyvenimo etapus, archyviniai vaizdo įrašai, kuriuose įamžinta pati Salomėja Nėris, aktorės Rūtos Staliliūnaitės skaitomi poetės eilėraščiai ir t.t. Literatūrinėje ekspozicijoje taip pat eksponuojami ir S.Nėries autentiški daiktai. Muziejuje atkurti keturi memorialiniai kambariai: Bernardo Bučo žiemos dirbtuvė, Salomėjos Nėries darbo kambarys, šeimos svetainė ir miegamasis. Juose galima pamatyti ne tik Salomėjos ir Bernardo Bučų naudotus daiktus, bet ir susidaryti įspūdį, kaip atrodė tarpukaryje pagaminti baldai bei interjero detalės.

Antrasis aplankytas objektas- Maironio lietuvių literatūros muziejus- išsiskyrė didele prabanga, liudijančia apie itin rafinuotą didžiojo Lietuvos kūrėjo skonį. Pasivaikščiojimas po memorialinius kambarius tarsi nukėlė į tuos laikus, kai Maironio salone rinkdavosi tuometinės Lietuvos elitas. Akivaizdu, jog namų šeimininkas buvo ne tik labai vaišingas, bet ir galantiškas, nevengdavęs gražių komplimentų damoms, dažnoms viešnioms jo namuose. Mokinai muziejuje galėjo pamatyti daug originalių eksponatų: knygų, kūrybinių rankraščių, asmeninių rašytojo daiktų, pasakojančių apie laimingas kasdienybės akimirkas ar sudėtingus sunkaus laikotarpio metus.

Ekskursija į Kauną- projekto „Literatūrinės išvykos po Lietuvos regionus“, kuris prasidėjo praeitais mokslo metais, tęsinys. Tikėtina, jog projekto veiklų metu įgytos žinios taps itin efektyvia priemone tobulinant įvairių tipų rašinių kūrimo metodiką, taip pat paskatins aktyvesnį domėjimąsi Lietuvos kultūros paveldu.

 

A.Abromaitienė, V.Ruoškienė