Skip to main content

Erasmus+ KA2 projekto “Key to the Future- collaboration Robotics for modern Education” partnerių susitikimas Alytaus PRC

Gegužės 7-11 dienomis Alytaus PRC svečiavosi projekto “Key to the Future- collaboration Robotics for Modern Educatioon” 21 partneris iš Vengrijos, Graikijos, Rumunijos ir Italijos. Mokytojai ir mokiniai intensyviai dalyvavo suplanuotose veiklose mokykloje ir už jos ribų.

Projekto partnerių susitikimo Alytuje tikslas buvo patobulinti mokinių robotų programavimo įgūdžius, aplankyti robotizuotas ir automatizuotas vietos gamyklas ir įsitikinti, kad šiandien vis daugiau darbo gamyboje atlieka robotizuotos mašinos. Taigi, projekto partneriai aplankė AB mašinų gamyklą “ASTRA” bei MV GROUP PRODUCTION, AB ALITOS gamyklą.

Mokykloje mokiniai konstravo ir programavo robotus, dalyvavo robotų varžybose, tobulino IT kompetencijas, gilino teorines ir praktines programavimo žinias. Mokiniai, padedant mokytojui I. Grimalauskui, stengėsi sukonstruoti kuo modernesnį, galingesnį robotą, kuris galėtų laimėti varžybas. Kai kuriems tai buvo pirma patirtis ir ypač jaunesni projekto dalyviai buvo itin įsitraukę į šią veiklą.

Taip pat projekto dalyviai ir grupė APRC mokinių vyko į Kauno technologijos universitetą, Elektros ir elektronikos fakultetą, kuriame prof. Virginijus Baranauskas ir fakulteto studentai pristatė savo darbus- nuotoliniu pulteliu valdomą žoliapjovę, šachmatų žaidimo lentą, kur šachmatus iš vienos vietos į kitą vietą perkelia roboto ranka, profesorius su studentais parodė ir sukurtą mini geležinkelio projektą, kur programuoti traukiniai juda skirtingomis kryptimis ir nesusiduria. Mokiniai ypač susidomėję buvo šiais praktiniais pavyzdžiais ir atidžiai stebėjo kaip visa tai veikia. Taigi, vizito universitete metu mokiniai taip pat suprato, kaip yra svarbu mokėti programuoti robotus ir juos valdyti, turbūt ne vienam kilo idėjų ateičiai bei karjeros pasirinkimui.

Žinoma, projekto dalyviai dalyvavo ir kultūrinėse veiklose, aplankė Alytaus Dailiųjų amatų mokyklą ir muziejų, Baltosios Rožės tiltą, Jaunimo parką, Alytaus piliakalnį, Kauno Rotušę, Kauno senamiestį, o didžiausą įspūdį paliko kelionė į karališkąjį Birštoną. Šis gamtos apsupties kampelis visiems atrodė kaip stebuklas. Moktojai skundėsi, kad net svaigsta galva nuo tokios žalumos ir gryno oro, o ką jau bekalbėti apie mineralinio vandens teikiamus malonumus. Jie teigė, kad niekad net nepasvajoję, jog turės galimybę braidžioti po mineralinio vandens baseinus, numalšinti troškulį karštu mineraliniu vandeniu ir atsigaivinti šaltu kepinant kaitriai pavasario saulei.

Taigi, šis projekto partnerių susitikimas Alytaus PRC buvo naudingas visapusiškai: mokiniai patobulino robotų programavimo žinias, noriai bendravo angliškai ir tobulino kalbinius įgūdžius, susirado daug draugų ir aktyviai domėjosi visomis organizuotomis veikomis.

Nuoširdžiai dėkoju centro mokiniams, kurie noriai padėjo ir aktyviai dalyvavo projekto veiklose, mokytojams, kurie neatsisakė padėti, barmenų mokytojoms B. Judickienei ir A. Sapežinskienei bei jų mokiniams už skanius kokteilius, konditerių dirbtuvių mokytojoms ir mokiniams už nuostabius desertus ir įvairius skanėstus, projekto darbo grupės nariams, E. Šidlauskaitei už nuolatinę pagalbą ir, žinoma, administracijai už palaikymą ir skirtą dėmesį.

   

     

Projekto koordinatorė R. Tarasevičienė