Skip to main content

Europos diena mokykloje

Europos dienos paminėjimą pradėjome Europos egzaminu, kurio metu sprendėme Europos komisijos atstovybės Lietuvoje atsiųstą testą, kuriame buvo klausimai apie ES šalių istoriją, kultūros paveldą, svarbiausias sąjungos šiuo metu sprendžiamas problemas.

Egzamine dalyvavo 25 mokiniai. Geriausiai sekėsi P68 grupės mokiniui Pauliui Geraltauskui, kuris tapo nugalėtoju ir gavo teisę atstovauti mūsų mokyklai antrajame Europos egzamino ture, kuris įvyks gegužės 16 d. Linkime jam kuo geriausios sėkmės.

Po egzamino 14 val. dešimties mokinių komanda išvykome į Alytaus Rotušės aikštę, kur dalyvavome Alytaus miesto mokyklų varžytuvėse ,,Europos kultūros paveldo kelias". Renginio metu visi gavome europasus ir turėjome atlikti pateiktas užduotis septyniose viktorinos stotelėse. Teko nelengva užduotis rasti atsakymus apie ES šalis, jų sostines, tautinius kostiumus, tradicinius patiekalus, vėliavas, svarbiausius kultūros paveldo objektus. Džiugu pažymėti, kad mūsų mokyklos komandai sekėsi gerai, ji užėmė garbingą trečią vietą ir buvo apdovanota europarlamentaro P. Auštrevičiaus pasirašytu diplomu.

Taip pat mokykla buvo apdovanota LR seimo padėka už organizacinę iniciatyvą rengiant Europos dienos šventę Alytaus mieste, kurią įteikė LR Seimo narys J. Sabatauskas.

Džiaugiamės, kad dalyvaudami Europos dienai skirtuose renginiuose ne tik pagilinome savo žinias apie Europos Sąjungą, bet ir įdomiai, linksmai ir kūrybingai praleidome dieną.

 

Istorijos mokytoja F. Keblikienė

FailaiDydis
Padėka461.06 KB