Skip to main content

INTEGRUOTA PROFESINIO MOKYMO PAMOKA

Dalykas : Staliaus gaminių ir baldų apdaila.

Tema : Paviršių padengimas imitacine danga.

Dalykas : Apdailos plokščių ir tiesinių elementų montavimas

Tema : OSB plokštės naudojimas interjere.

TEMA : OSB plokštės padengimas imitacine danga.

2018 – 04 – 23 dieną APRC paslaugų verslo skyriuje, pataisos namų padalinyje, apdailininko specialybės N6 ir baldžiaus specialybės N8 grupėse vyko integruota OSB plokštės padengimo imitacine danga praktinio mokymo pamoka. Ją vedė baldžių mokymo programos profesijos mokytoja Danguolė Alkevičienė ir apdailininkų mokymo programos profesijos mokytoja metodininkė Virgilija Stasionienė

Praktinio mokymo pamokoje mokiniai pakartojo darbo su rankiniais ir mechanizuotais įrankiais saugos ir sveikatos taisykles. Jie buvo supažindinti su OSB plokštės gaminimo technologija, jos panaudojimo galimybėmis padengiant imitacine danga. Mokiniai nusprendė iš OSB plokštės pagaminti du suoliukus ir juos padengti mozaika (skaldytomis plytelėmis). Profesijos mokytoja metodininkė Virgilija Stasionienė apdailininkų specialybės mokiniams pateikė įvairių mozaikos pavyzdžių. Buvo pasirinkta ornamento ir jūros tema. Su mokiniais buvo aptartos darbui reikalingos medžiagos ir įrankiai. N8 grupės mokiniai susipažino su mokytojos Danguolės Alkevičienės pateiktu suoliuko brėžiniu ir aptarė OSB plokštės pjovimo ir vėliau surinkimo technologijas. Prasidėjo darbas.

N8 baldžiaus specialybės mokiniai pagal duotą brėžinį staklėmis iš OSB plokštės išpjovė dviems suoliukams ruošinius.

N6 grupės mokiniai buvo paskirstyti į dvi grupes. Viena mokinių grupė savo suoliuką klijavo naudojant ornamentą, o kita jūros tema. Pirmiausia išpjauti suoliuko ruošiniai buvo padengti Topcolor beton kontakt gruntu.

Gruntui išdžiūvus, ant plokštės buvo perkelti numatyti piešiniai. Užvirė darbas grupėse. Vieni mokiniai skaldė įvairių spalvų glazūruotų plytelių duženas, kiti klijavo ornamentą, delfiną ar jūros arkliuką, treti suoliuko foną.

Suklijavus ant OSB plokštės skaldytas plyteles, tarpai tarp plytelių buvo užpildyti Atlas fuga glaistu.

Glaistui išdžiūvus, N8 grupės mokiniai panaudojo medsraigčius, kampukus ir paruoštus ruošinius surinko į gaminius.

Pamokoje buvo panaudotos darbo saugos ir sveikatos instrukcijos, suoliuko ruošinių pjovimo ir surinkimo darbo brėžiniai, mozaikos pavyzdžiai. Buvo panaudoti aktyvūs mokymosi metodai: aiškinimas, demonstravimas, diskusija, individualus darbas, darbas porose ir darbas grupėse.

Integruotą profesinio rengimo pamoką vedė:

Profesijos mokytoja metodininkė Virgilija Stasionienė ir

Profesijos mokytoja Danguolė Alkevičienė

Pamokoje dalyvavo ir pamoką stebėjo vyr. profesijos mokytoja Aldona Gopienė ir Alytaus pataisos namų socialinės reabilitacijos skyriaus specialistė Vaida Bundzaitė