Skip to main content

,, Mūsų paveldas: praeitis pasitinka ateitį”

Anglų kalbos pamoka netradicinėje aplinkoje

Kovo 21 d. Alytaus profesinio rengimo centro P84, S35 grupių mokiniai kartu su anglų kalbos mokytojomis J. Ručiene ir A. Bučinskiene lankėsi Alytaus skyriaus ,, Europe Direct“ informacijos centre.

Centro vadovė N.Vitienė priminė, kad 2018-ieji m. - Europos kultūros paveldo metai, o metų tikslas – paskatinti daugiau žmonių atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis ir sustiprinti Europos bendrystės jausmą. Šie metai ypatingi : kaip Lietuvos Respublikos piliečiai šventėme valstybės atkūrimo šimtmetį, kaip europiečiai – Europos kultūros paveldo metus.

Paskaitos metu išsiaiškinome, kad paveldas – tai ne tik literatūra, menas ir įvairūs daiktai, bet ir amatai, dainos ar pasakos, kurių išmokome ar išgirdome iš savo protėvių. Taip pat sužinojome, kad paveldas yra materialus ir nematerialus, gamtos ar žmogaus sukurtas. Didžiuojamės, kad Lietuvos vietovės kaip Kuršių Nerija, Kernavė priklauso pasaulio paveldui, o lietuvių liaudies sutartinės, dar vadintos saugėmis, įtrauktos į UNESCO nematerialiasios kultūros paveldą.

Džiaugiamės dalyvavę informatyvioje paskaitoje-diskusijoje ir smagioje viktorinoje apie Europos Sajungos istoriją, apie kultūrinį paveldą. Mes suvokėme ir pasižadėjome kiekvienas sau dar labiau saugoti ir branginti mūsų visų turtą- kultūrinį paveldą.

 

Anglų kalbos mokytoja Aušra Bučinskienė