Skip to main content

Projekto „Key to the Future- Collaboration in Robotics for Modern Education“ partnerių susitikimas Rumunijoje

 

Kovo 12- 16 dienomis P65 grupės mokiniai P. Remeika, Š. Grinkevičius ir G. Česnulis, lydimi mokytojų R. Tarasevičienės ir E. Šidlauskaitės, lankėsi Rumunijoje, Cristuru Secuiesc miestelyje, Orban Balazs Liceul Teoretic mokykloje. Čia susirinko projekto „Key to the Future- Collaboration in Robotics for Modern Education“ partneriai iš Graikijos, Italijos, Vengrijos, Rumunijos ir Lietuvos.

Daugiausiai laiko mokinai praleido darbo sesijose. Pirmiausiai jie išklausė rumunų mokinių paruoštus pranešimus apie įvairių tipų sensorius ir jų svarbą robotų konstravimui. Sukonstravę ir užprogramavę robotus mokiniai dalyvavo robotų varžybose.

Taip pat projekto partneriai lankėsi Sapientia universitete, elektronikos ir inžinerijos katedroje. Universiteto dėstytojai pristatė geriausius studentų darbus robotikos srityje, parodė kaip veikia robotas, skirtas mokyti medicinos studentus atlikti operacijas.

Lankėmės ir baldų gamykloje „Szel Mob“ ir stebėjome kaip automatizuotos ir robotizuotos mašinos gali palengvinti žmogaus darbą ir pagaminti produktus sparčiau bei kokybiškiau.

Projekto partnerių susitikimo metu vyko balsavimas už geriausiai sukurtą projekto logotipą. Visiems labai patiko G. Česnulio logotipas, kuris išrinktas geriausiu ir bus naudojamas viso projekto metu.

 

Kultūrinį akiratį galėjome praplėsti dalyvaudami nacionalinės šventės eisenoje ir gėrėtis tradicinėmis rumunų dainomis bei šokiais. Lankėmės Criseni šiaudinių kepurių muziejuje, stebėjome gamybos procesą ir valgėme tradicinius tos vietovės pyragėlius Langos. Didžiulį įspūdį paliko apsilankymas druskų kasyklose Praid, kuriose, sakoma, pagyja net sunkiausiai sergantis ligonis.

Džiaugiamės, kad mokiniai galėjo patobulinti programavimo, robotikos ir darbo grupėse įgūdžius bei susipažinti su kitų kultūrų ypatumais.

 

R. Tarasevičienė, E. Šidlauskaitė