Skip to main content

EDUKACINĖ VIKTORINA „100 KLAUSIMŲ APIE LIETUVOS VALSTYBĘ“

2018 m. kovo 6 d. Alytaus profesinio rengimo centre vyko edukacinė viktorina „100 klausimų apie Lietuvos valstybę“, kurios tikslas- skatinti mokinius domėtis Lietuvos istorija, literatūra, ugdyti patriotiškumą ir pilietiškumą. Dėl daugiausiai apie Lietuvą žinančiųjų vardo rungėsi 11 komandų, sudarytų iš IV gimnazijos klasių mokinių.

Ruošdamiesi viktorinai, mokiniai turėjo atlikti namų darbą- sugalvoti originalų komandos prisistatymą. Šiame etape mokiniai buvo itin išradingi: vieni šoko ir dainavo, kiti piešė spalvingus plakatus, dar kiti stengėsi nustebinti savo sukurtais vaizdo klipais.

Viktorinos klausimai buvo susiję su Lietuvos istorija, literatūra, geografija ir UNESCO paveldu, etnografinių regionų ypatumais, asmenybėmis. Formuluojant klausimus, siekta ne tik patikrinti viktorinos dalyvių žinias, bet ir suteikti gerų emocijų, kurti pozityvią žaidimo atmosferą. Klausimas apie karo grobį, kurį prie Alytaus Lietuvos Nepriklausomybės kovų metu lietuviai atėmė iš Raudonosios armijos, viktorinos dalyvius ne tik nustebino, bet ir pralinksmino, kadangi ekrane pasirodė nuotraukos su egzotinių gyvūnų atvaizdais. Paaiškėjo, jog karo grobis buvo išties neįprastas- kupranugaris.

Komisijai susumavus rezultatus, paaiškėjo, jog P66/66* komandos narių žinios yra paties aukščiausio lygio, šiai komandai skirta I-oji vieta. II-ąja vieta džiaugėsi S21 grupė, treti liko P63 grupės mokiniai. Sveikiname ne tik nugalėtojus, sveikiname visus dalyvavusius, nes visi tie, kurie neabejingi savo šalies istorijai ir kultūrai, yra verti tikrų lietuvių vardo.

A.Abromaitienė, V.Ruoškienė