Skip to main content

Paroda „Studijos 2018. Įjunk ateitį“

Vasario 8–10 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018. Įjunk ateitį“, kurioje dalyvavo ir Alytaus profesinio rengimo centro komandos. Karjeros planavimo mugėje „Renkuosi profesiją“ pristatė perspektyvias profesijas jaunimui, demonstravo naujausias technologijas, mechaninius bei meninius sprendimus. Alytaus profesinio rengimo centras buvo atsakingas už Inžinerinės pramonės ir energetikos srities pristatymą. Stende mokiniai parodos lankytojus mokė virinti su suvirinimo simuliatoriumi, jungti įvairias elektrines schemas, projektuoti ir spausdinti 3D spausdintuvu, kvietė pasitikrinti žinias interaktyviame žaidime, demonstravo suvirinimo robotą.

Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai dalyvavo Lietuvos profesinio mokymo įstaigų virėjo ir automechaniko specialybių nacionaliniuose profesinio meistriškumo konkursuose, taip pat pristatant Statybų, Medienos apdirbimo, Kirpimo ir grožio srities mokymo programas.

Parodoje sutelktas mokymosi ir žinių potencialas skatina jaunus žmones domėtis mokymosi galimybėmis, didina motyvaciją siekti išsilavinimo, moko lyginti siūlomų ateities galimybių naudą ir priimti savarankiškus sprendimus, padeda išsirinkti specialybę siekiant realizuoti save kaip asmenybę.

>>>>> PARODOS AKIMIRKOS <<<<<

 

Metodininkė Edita Smaidžiūnienė

 

Grožio srities mokinės dalyvavo parodoje „STUDIJOS 2018“

Vasario 8 d. tarptautinėje 16-oje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „STUDIJOS 2018“ Aprc Kirpėjo ir Higieninės kosmetikos kosmetiko mokymo programų mokinės reprezentavo grožio srities profesijas. Kirpėjo profesinius įgūdžius demonstravo S12 grupės mokinė Iveta Gecevičiūtė, o manikiūro subtilybes S11 grupės mokinė Rosita Kastantinavičiūtė.

 

Į profesijų pristatymą kartu vyko ir šių mokymo programų mokinės, kurios tapo modeliais. Pirmoji šukuosena buvo skirta Lietuvos valstybės šimtmečio atkūrimo progai. Iveta pynė kasas su trispalvėmis juostelėmis, o modeliu tapusi Jovita Bogušaitė pasipuošusi tautiniais drabužiais siuntė parodos dalyviams ir svečiams žinutę, kad lietuviai geba ne tik vaikytis madas, bet ir nepamiršta senųjų papročių. Antrąją proginę, jaunatvišką šukuoseną demonstravo mokinė Goda Sinkevičiūtė. Rosita modeliui Jovitai Radzevičiūtei atliko nagų dizainą naudojant pigmentinius. Mokinė demonstravo rožių dizainą taikant apimties piešimo techniką.

Kirpėjų profesijos mokytoja M. Kazokienė

 

VIRĖJO PROFESINIO MEISTRIŠKUMO KONKURSAS PARODOJE ,,STUDIJOS 2018“

Vasario 9d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre ,,Litexpo“ vyko nacionalinis virėjo mokymosi programos profesinio meistriškumo konkursas. Konkurse Alytaus profesinio rengimo centrą atstovavo P56grupės mokinys Edvinas Turčinavičius. Konkurso metu dalyviai turėjo pagaminti po tris porcijas karštojo užkandžio ir karštojo patiekalo. Mokinys pasirodė šauniai. Mokinių darbus vertino kompetentinga komisija kuri vertino darbus. Komisija taip pat pasidalijo savo įžvalgomis, patarė ką reikėtų tobulinti. Tai buvo puiki patirtis tobulinant praktinius įgūdžius.

 

Profesijos mokytojas Žybartas Kudarauskas