Skip to main content

Atvira praktinio mokymo pamoka ,, Ateik ir pasidalink‘‘

Žiniasklaidos atraštės jau kurį laiką mirga Lietuvos 100- mečiui paminėti skirtomis idėjomis. Šimtmetis – sėkmės istorija, kurią kūrė mūsų seneliai, proseneliai, tėvai ir mes. Daugelis savo šeimose turime dar gyvų prisiminimų apie signatarus, partizanus, diplomatus, dvasininkus ir mokytojus. Tai mūsų herojai, mūsų Lietuva. Norėdami prisidėti prie svarbiausio šių metų įvykio minėjimo, vasario 2 dieną profesijos mokytoja Lina Sorakienė ir P59 grupės virėjo mokymo programos mokiniai organizavo netradicinę, atvirą praktinio mokymo pamoką: ,,Ateik ir pasidalink“.

Šios pamokos tikslas – gilinti profesines kompetencijas ir įgūdžius, ugdyti mokinių saviraišką, profesinį meistriškumą, kūrybiškumą, iniciatyvą ir bendradarbiavimą. Siekiant pasidalinti įgytomis kompetencijomis, profesiniais įgūdžiais, mielinės tešlos gaminimo subtilybėmis, dalyvauti pamokoje buvo pakviesti ir kitų grupių mokiniai bei mokytojai. Prie iniciatyvos noriai prisijungė P84 ir P79 grupės mokiniai bei profesijos mokytoja Zyta Krasnauskienė.

Pamokos ,,Ateik ir pasidalink“ metu visi mokiniai turėjo atlikti praktinę užduotį, kurią sudarė žaliavų paruošimas, mielinės tešlos užmaišymas ir paruošimas bei pasirinktos raidės formos pusgaminio suformavimas. Užduotis mokiniai atliko pasidaliją į tris grupes. Toks darbo organizavimas neleido mokiniams nuobodžiauti, skatino kiekvieną aktyviai domėtis veikla ir vienas kitam padėti.

Nepaisant to, kad kiekviena grupė konkuravo ir siekė kuo geresnių darbo rezultatų, šioje netradicinėje pamokoje vyravo jauki atmosfera, šilti mokinių ir mokytojų bendravimo ir bendradarbiavimo santykiai. Buvo išgirsta ir išklausyta kiekvieno nuomonė, pastebėjimai, patarimai. ,,Ateik ir pasidalink“ tapo puikia iniciatyva, siekiant sukurti šventinę emociją Lietuvos šimtmečio proga, ugdyti mokinių pilietiškumą ir parodyti, kad vienybė ir komandinis darbas veda tobulėjimo link bei sukuria sėkmės istorijas.

Nuotraukoje atlikta mokinių užduotis.

Profesijos mokytoja Lina Sorakienė