Skip to main content

PROJEKTO „WITH TEEN EYES“ PARTNERIŲ SUSITIKIMAS MALAGOJE

Sausio 14-20 dienomis Malagoje (Ispanija) vyko pirmasis Erasmus + KA2 projekto “With Teen Eyes“ (Paauglių akimis) dalyvių susitikimas. Jame dalyvavo partneriai iš šešių Europos šalių (Lietuvos, Belgijos, Ispanijos, Italijos, Švedijos, Vokietijos). Alytaus PRC atstovavo trys mokinės (G.Govoruchinaitė, A.Kubričenkaitė, G.Pikūnaitė) bei dvi mokytojos (I.Pusevienė ir D.Radišauskienė). Visoms atstovėms ruošimasis įgyvendinti projekto idėjas buvo nauja patirtis. Projekto tikslai: suteikti mokiniams teorinių ir praktinių žinių apie video kūrimo įrankių panaudojimą, tobulinti užsienio kalbų mokėjimą, skatinti mokinius įžvelgti paauglių problemas ir jas tinkamai interpretuoti kuriant trumpus filmus. Darbo sesijų metu Santa Maria de Los Angeles mokykloje buvo aptarta filmų kūrimo strategija ir jų tematika, diskutuota apie medžiagos rengimą ir talpinimą internete. Diskusiją inicijavo projekto koordinatorius ispanas Carlos Campoy Sanchez. Nutarta, kad kiekviena grupė sukurs po vieną trumpą filmą, o dar trys filmai bus sukurti subūrus tarptautines grupes.

Jau pirmąją viešnagės dieną, pristatinėdamos savo mokyklą ir šalį Agnė, Greta ir Gabrielė pasirodė puikiai, nustebino kitus dalyvius komunikabilumu, puikiomis anglų kalbos žiniomis ir sulaukė daugiausia klausimų ir dėmesio. Dalyvaudamos įvairiose mokiniams skirtose veiklose, mūsų mokyklos merginos ne tik dar labiau patobulino anglų kalbos žinias, bet ir atskleidė savo kūrybiškumą: lenktyniavo (ir laimėjo) su kitomis komandomis statydamos aukščiausią bokštą iš makaronų, kurio viršūnėje puikavosi zefyras, kūrė ir filmavo reklamą savo sukurtam produktui. ,,Fantos“ butelis išradingų merginų rankose virto mitine būtybe- vienaragiu, o jame esantis skystis – laimės eliksyru (ši rungtis taip pat buvo puikiai įvertinta). Filmų kūrimo teorijos mokymai, anot mokinių, buvo sunkiausi, pareikalavo daugiausia kantrybės, bet jų nauda buvo akivaizdi, kai teko kurti įvairių žanrų filmukus atogrąžiniame Malagos botanikos sode, kuris sukurtas 1850 metais, yra natūralaus išplanavimo, su daugybe fontanų ir upeliukų. Parko lankytojai gali pasigrožėti egzotiniais augalais iš visų pasaulio kampelių. Projekto dalyvaujantiems mokiniams šis parkas tapo kūrybine erdve.

Kultūrinį projekto dalyvių akiratį praplėtė ir pažintis su kitomis žymiausiomis Malagos vietomis. Pamatėme Malagos katedrą, kuri laikoma šios vietos Renesanso perlu ir stūksodama tarp senovinės tvirtovės sienų sudaro įspūdingą architektūros ansamblį kartu su šalia esančiomis Alcazaba ir Gibraltaro pilimis. Malaga yra ne tik uostamiestis, turintis daugiau kaip 600 tūkstančių gyventojų– tai istorijos, kultūros ir meno miestas, persmelktas P. Picasso dvasios. Norintieji aplankė didžiojo dailininko darbų muziejų ir namą, kuriame 1881 m. P. Pikaso gimė. Niekas nepraleido progos aplankyti romėnų teatrą, kurį pastatė imperatorius Augustas, pasivaikščioti Calle Larios – pagrindine miesto arterija, Garanada, La Merced ir Molina Lario gatvėmis, pasigrožėti Viduržemio jūra.

Galime pasidžiaugti mokinių, dalyvaujančių projekte “With Teen Eyes“, kūrybiškumu, energingumu ir puikiais komunikaciniais gebėjimais, o jos džiaugiasi naujomis pažintimis su įvairių šalių atstovais ir galimybe bendradarbiauti kuriant trumpus filmus, padedančius spręsti paauglių ir jaunimo problemas ir pažinti daugiasluoksnę Europos kultūrą. Gegužės 1-ąją švęsime keturiolikos metų narystės Europos Sąjungoje sukaktį ir tą patį mėnesį sulauksime svečių iš projekte dalyvaujančių šalių.

I.Pusevienė, D. Radišauskienė