Skip to main content

EDUKACINĖ MOKOMOJI IŠVYKA Į UAB „SAUKESTA“

Remiantis Alytaus profesinio rengimo centro strateginės veiklos 2016-2018 metų planu, kuriame siekiama geresnio bendradarbiavimo su verslo pasauliu ir įmonėmis, šių metų gruodžio 10 d. tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus specialybės, S33 grupės mokiniai buvo edukacinėje mokomojoje išvykoje UAB „Saukesta“ įmonėje.

Įmonė specializuojasi krovininių automobilių, sunkvežimių remonte ir servise. Taip pat gabena krovinius tarptautiniais maršrutais. Šių metų pabaigoje persikėlė į visiškai naujas , uždaroje teritorijoje esančias ir šiuolaikiškai įrengtas patalpas, kuriose yra remonto dirbtuvės, plovykla, bei administracinės patalpos.

Ekskursijos metu UAB „Saukesta“ vadovas Kęstutis Keblikas supažindino mokinius su naujai įrengtomis įmonės remonto dirbtuvėmis bei turima įranga. Įmonėje dirbantys remonto meistrai papasakojo apie atliekamas technologines krovininių automobilių remonto operacijas, remontui naudojamos įrangos ir įrenginių veikimą, krovininių automobilių gedimus, jų priežastis, požymius bei serviso darbuotojų darbo specifiką. Mokiniai daug bendravo su ten dirbančiu remonto meistru – Darium Buikausku, kuris 2009 metais baigė APRC, tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus specialybę. Jiems buvo įdomi jo darbo specifika, reikalavimai norint įsidarbinti šioje įmonėje. Ekskursijai besibaigiant, mokiniai vėl bendravo su įmonės vadovu Kęstučiu Kebliku, kuris mokiniams papasakojo apie savo darbo karjerą, kuri taip pat prasidėjo nuo darbo sunkvežimiu. Mokiniams jis taip pat papasakojo apie tarptautinius krovinių vežimus, vairuotojo profesiją, tokio darbo specifiką, reikalavimus keliamus įsidarbinant.

Mokiniai šia edukacine mokomąja išvyka buvo labai patenkinti, nes sužinojo daug jiems naudingų dalykų susijusių su jų specialybe.

 

Profesijos mokytojai: Tomas Stražnickas

Algis Levulis