Skip to main content

Suaugusiųjų savaitės renginys „ Pufo gamyba iš antrinių žaliavų“

2017 m. lapkričio 23 d. Paslaugų verslo skyriuje (Sakalausko g.10), vyko suaugusiųjų savaitės renginys – atvira pamoka „ Pufo gamyba iš antrinių žaliavų“.

Pamokos tikslas – supažindinti su antrinių žaliavų panaudojimu buities tikslams, vartojimo mažinimu, bei gamtos tausojimu.

Baldų apmušalų siuvėjų profesijos mokytoja Rasytė Skendelienė, pamokos metu demonstravo kaip panaudoti plastikinius butelius, bei naudojimui nebetinkamas automobilio padangas baldo - pufo gamybai.

Investavus šiek tiek laiko ir pastangų, plastikiniai buteliai, sena padanga gali tapti staliuku ar kėde, kurie puikiai tiks terasoje, vasarnamyje, sodo namelyje ir kurių negaila palikti po vasaros lietumi. Nuvažinėtas padangas galima prikelti antram gyvenimui ir iš jų pasidaryti naudingų daiktų. Iš pirmo žvilgsnio masyvų ir neišvaizdų daiktą galima paversti labai elegantiška interjero detale.

Nudėvėtos automobilio padangos , plastikiniai buteliai , pačios savaime nėra laikomos pavojingomis atliekomis, tad su jomis galima improvizuoti ir pabandyti rasti būdą, kaip jas prikelti antram gyvenimui. Tačiau reikia įsidėmėti, kad į aplinką išmesti plastikiniai buteliai, padangos suyra per 100 -140 metų. Tad į atokias pamiškes nusviesti buteliai, padangos gadins vaizdą ir gamtą dar bent kelioms kartoms. Tausokime mūsų žemę.

Naudoti šaltiniai:

http://lt.lt.allconstructions.com/portal/categories/108/1/0/1/article/18394/staliukas-is-senos-automobilio-padangos

https://laikas.tv3.lt/lt/info/6803/pasidaryk-pats-pufas-is-plastikiniu-buteliu/

Baldų apmušalų siuvėjų profesijos mokytoja Rasytė Skendelienė