Skip to main content

Nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Padavėjas ir barmenas 2017“

Gruodžio 1 d. Kėdainių profesinio rengimo centre vyko nacionalinis profesinio meistriškumo konkursas „Padavėjas ir barmenas 2017“. Konkurso tikslas- ugdyti mokinių kūrybiškumą, iniciatyvą bei suteikti galimybes pademonstruoti savo profesinius įgūdžius. Konkurse dalyvavo būsimieji padavėjai ir barmenai iš 15 Lietuvos profesinio mokymo įstaigų ir Svečių teisėmis konkurse dalyvavo ir dvi mokinės iš Estijos, Rakverės miesto profesinės mokyklos.

Konkurso metu mokiniai turėjo išbandyti savo jėgas trijose rungtyse: paserviruoti stalą dviem asmenims pagal burtų keliu išsitrauktą meniu, sulankstyti audinio pakaitalo servetėles trimis pasirinktais būdais ir pagaminti kokteilį pagal savo sukurtą receptą.

Konkurso dalyvius vertino nepriklausoma ir kompetentinga komisija: Monin prekinio ženklo ambasadorius Lietuvoje Tomas Pletaras, UAB „Novus Rex“ administratorė Deimantė Kasčiukaitė, VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro vyresnioji profesijos mokytoja Rita Vilaniškienė ir barmenas Burak Reis Sunay iš Turkijos viešbučio „Belcekiz Beach Club Hotel“.

Kol mokiniai varžėsi, profesijos mokytojams vyko seminaras „Padavėjų ir barmenų profesijos mokytojų technologinių kompetencijų tobulinimas“. Seminaro metu mokytojai stebėjo kokteilių paruošimo kultūros naujoves, šaltų ir karštų turkiškų gėrimų paruošimą. Seminarą vedė profesionalus barmenas, Kėdainių profesinio rengimo centro profesijos mokytojas Darius Biriukas, viešbučio „Belcekiz Beach Club Hotel“ barmenas Burak Reis Sunay.

Nacionalinio profesinio meistriškumo konkurso „Padavėjas ir barmenas 2017“ I vieta atiteko mūsų mokyklos P64 gr. mokinei Rugilei Gluoksnytei (Alytaus profesinio rengimo centras), II vieta Erikai Piliutytei (Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras). Dvi konkurso dalyvės buvo įvertintos vienodu balų skaičiumi, todėl vertinimo komisijos sprendimu buvo apdovanotos dvi dalyvės: Ramūnė Montvilaitė (Kupiškio technologijų ir verslo mokykla) ir Samanta Gedrimaitė (Kėdainių profesinio rengimo centras).

Visiems konkurso dalyviams ir juos parengusiems profesijos mokytojams Centro direktorius Dangiras Kačinskas įteikė Kėdainių profesinio rengimo centro padėkas, atminimo dovanėles, taures ir konkurso rėmėjo UAB „Sangaida“ dovanas.

Profesijos mokytoja Rasa Zenevičiūtė