Skip to main content

ĮVADINIS ERASMUS+ KA2 PROJEKTO PARTNERIŲ SUSITIKIMAS VENGRIJOJE

Lapkričio 14-16 dienomis vyko įvadinis Erasmus+ KA2 projekto “Key to the Future- Collaboration in Robotics for Modern Education” partnerių susitikimas Vengrijoje. Į susitikimą atvyko projekto partneriai iš Rumunijos, Graikijos, Italijos ir Lietuvos. Mus svetingai priėmė projekto koordinatoriai- Kapošvaro gimnazijos mokytojai. Projekto partneriams buvo pristatyta mokykla, jos veiklos, mokiniai organizavo pažintinę ekskursiją po miestą, lankėme įžymias miesto vietas, klausėmės įdomių faktų apie miesto istoriją.

Projekto partneriai aptarė tolimesnes projekto veiklas, pasidalino pareigomis projekto sėkmingam įgyvendinimui. Robotika- modernus mokslas apie robotus arba automatizuotas mašinas, galinčias pilnai atlikti žmogaus veiksmus. Projekto tikslas- skatinti mokinius į technologijas žiūrėti ne kaip vartotojams, o kaip kūrėjams. Projekto metu mokiniai ir mokytojai kurs galutinį projekto produktą- pamokų planus pradedantiems robotikos naudotojams, išbandys įvairių tipų robotų galimybes, dirbs komandoje, analizuos robotų privalumus integruojant juos į mokomąsias disciplinas. Projekto veikla yra pagrįsta penkiomis ateities kompetencijomis, kurias siekiama ugdyti: kompleksinis problemų sprendimas, bendradarbiavimas, komandos valdymas, kūrybiškumas ir kritinis mąstymas.

Projekto koordinatoriai suorganizavo labai vertingą ir įdomią ekskursiją į miesto plastikos- elektronikos gamyklą VIDEOTON. Čia dirba apie 1500 darbuotojų, kurių dauguma dirba gamybos linijose. Stebėjome, kaip greitai surenkamas lygintuvas, plaukų džiovintuvas, mikrofonas. Galėjome pamatyti ir kaip šie prietaisai testuojami, supakuojami ir išleidžiami į prekybą. Taigi, supratome, kokia svarbi yra robotų ir automatizacijos įtaka verslo augimui.

Galiausiai pastebėjome, kad Kapošvaras- pramoninis miestas, kuris labai panašus į Alytų savo dydžiu, gyventojų skaičiumi, kraštovaizdžiu ir netgi oro sąlygomis. Manome, jog tą patį pastebės ir projekto partneriai atvykę į Alytų gegužę.

 

R. Tarasevičienė, E. Šidlauskaitė