Skip to main content

Pasibaigė aerografijos mokymai pagal projektą „Kokybiška stažuotė-žingsnis link sėkmingos karjeros“!

Pasibaigė aerografijos mokymai pagal projektą „Kokybiška stažuotė-žingsnis link sėkmingos karjeros“!

 Alytaus profesinio rengimo centre nuo spalio 16 d. iki spalio 20 d. vyko aerografijos mokymai, pagal projektą „Kokybiška stažuotė-žingsnis link sėkmingos karjeros“ Nr. 2017-1-LT01-KA116-034983. Užsiėmimus vedė aerografijos mokytojas Maris Ločmelis, iš Latvijos amatų rūmų. Aerografija (meninis piešimas) aiškinama, kaip dažų purškimas, naudojant specialų instrumentą (aerografą) ir suspausto oro slėgį (išgaunamas iš kompresoriaus). Dauguma aerografiją vadina šiuolaikinio meno vaizduojamąja technika, nors atsirado ji ne šiais laikais, o net XIX a. Iš pradžių ji buvo naudojama fotografijų retušavime, vėliau perėjo į kitas sritis ir dabar naudojama ant įvairiausių paviršių: tekstilės, medžio, geležies, popieriaus, drobės, odos ir t.t.
Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai mokėsi aerografijos piešimo meno ant metalinių automobilio kėbulo detalių. Mokymai vyko Alytaus profesinio rengimo centro paslaugų verslo skyriuje, adresu A. Sakalausko g. 10, automobilių kėbulų remontininko specialybės praktinio mokymo dirbtuvėse. Mokymuose dalyvavo automobilio kėbulo remontininko (P62, P52) ir vizualinės reklamos gamintojo (P58) specialybių mokiniai kartu su savo profesijos mokytojais, Laima Kitryte-Valentukevičiene ir Dariumi Vasiliausku. Užsiėmimų metu mokymų dalyviai susipažino su aerografijos menu, sužinojo kokios medžiagos ir įrankiai yra naudojami aerografijoje, išmoko parinkti dažus ir paruošti paviršius dažymui, paruošti eskizą ir taisyklingai jį patalpinti ant paruoštų paviršių. Taip pat išmoko dažyti aerografu ir dažymo pistoletu (mini).
Visi mokymų dalyviai dalyvavę 38 ak. val. mokymuose „AEROGRAFIJOS PAGRINDAI“ įgijo aerografijos technologijos teorijos žinių bei praktinių įgūdžių ir gavo tai patvirtinančius neformalius mokymo kursų baigimo pažymėjimus.

Užsiėmimų akimirkos