Skip to main content

„GERIAUSIAS TARPTAUTINIŲ VEŽIMŲ VAIRUOTOJAS EKSPEDITORIUS 2017-2018 m.m.“

PROFESINIO MEISTRIŠKUMO KONKURSAS

„GERIAUSIAS TARPTAUTINIŲ VEŽIMŲ VAIRUOTOJAS EKSPEDITORIUS 2017-2018 m.m.“

„Tikime, kad profesinė orientacija padeda mažinti socialinę atskirtį, todėl organizuojame profesinio meistriškumo konkursą, kuris padės jauniems žmonėms atrasti save darbo rinkoje. Čia dalyvauja visi, kurie jau ieško savo profesinio kelio.“

2017 m. spalio 26 d. Alytaus profesinio rengimo centro, pramonės ir prekybos bei statybos technologijų ir verslo skyriuje vyko meistriškumo konkursas „Geriausias tarptautinių vežimų vairuotojas ekspeditorius 2017-2018 m.m.“. Konkurse dalyvavo 3 kurso, tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus specialybės mokiniai. 14 dalyvių rungėsi tarpusavyje spręsdami KET, C kategorijos bilietų klausimus kompiuteriu, atliko 70 klausimų specialybės žinių testą raštu, ruošė ir tikrino transporto priemonės, vairuotojo ir krovinio užpildytus dokumentus kurie yra būtini išvykstant į reisą, atliko mišraus krovinio išdėstymo ir tvirtinimo operacijas, bei paruošė transporto priemonę iškrovimui. Kiekviena rungtis buvo vertinama taškais, o maksimali taškų suma kurią buvo galima surinkti viską atsakius teisingai – 350 taškų.

Po konkurso, komisijos pirmininkei Birutei Kundrotienei teko bendrauti su konkurse dalyvavusiais mokiniais, kurie teigė kad konkursas buvo įdomus, bet reikalavo labai daug teorinių, praktinių žinių ir įgūdžių. Iš apklaustų mokinių nevisiems mokiniams buvo lengva – kai kurių mokinių surinktų taškų skaičius buvo daugiau kaip du kartus mažesnis nei lyderių.

Geriausiai savo profesines žinias ir įgūdžius parodė S20 grupės mokinys Arnoldas Tarnavičius, surinkęs 205 taškus ir užėmęs 3-iąją vietą, S14 grupės mokinys Lukas Vaičiulis surinko 241 tašką ir užėmė 2-ąją vietą, o 1-ąją vietą užėmė taip pat S14 grupės mokinys Mindaugas Karitonas, surinkęs 306 taškus.

 

Konkursą organizavo profesijos mokytojai:

Tomas Stražnickas

Algis Levulis

Dainius Grėbliūnas

Konkurso pirmininkė: Birutė Kundrotienė