Skip to main content

Clermont-Ferrand regiono atstovai lankėsi Alytaus PRC

2017 m. spalio 17 – 19 d. Alytaus profesinio rengimo centre lankėsi Clermont – Ferrand regiono (Prancūzija) švietimo įstaigų atstovai (profesinių ir bendrojo ugdymo mokyklų vadovai ir pavaduotojai, mokytojų inspektorius, mokytojų padėjėjas, anglų k. mokytojas). Svečiai į Lietuvą atvyko pagal Erasmus+ programos projektą „Keitimasis švietimo patirtimi Europoje“ Nr. 2016-1-FR01-KA101-023296. Jų vizito tikslas - susipažinti su Lietuvos švietimo sistema ir Alytaus miesto ugdymo institucijomis - apsilankyti įvairaus lygmens švietimo įstaigose, stebėti pamokas.

Spalio 17 d. prancūzai susitiko su profesinio rengimo centro vadovais, dalyvavo pamokose, domėjosi praktinio mokymo dirbtuvių tecchnologine įranga, ugdymo organizavimu. Po vizito mokykloje svečiai turėjo ekskursiją po Alytų - miesto centrą, pėsčiųjų tiltą, Dzūkijos dvarą.

Spalio 18 diena prasidėjo prancūzų priėmimu Alytaus miesto savivaldybėje. Su svečiais bendravo Alytaus miesto vicemerė Valė Gibienė, Švietimo skyriaus vedėja Rimvyda Ališauskienė ir vyriausias specialistas Romualdas Zdanavičius, buvo pristatytas Alytus, švietimo situacija mieste, vyko diskusijos apie Lietuvos bei Prancūzijos švietimo sistemų panašumus ir skirtumus. Vėliau prancūzai vyko į Dzūkijos pagrindinę mokyklą ir Adolfo Ramanausko – Vanago gimnaziją. Šiose mokyklose svečiai bendravo su mokiniais, dalyvavo pamokose. Prancūzai kartu su Alytaus PRC Vystymo skyriaus atstovais išvyko į Druskininkus: vaišinosi mineraliniu vandeniu, kėlėsi lyniniais keltuvais, susipažino su miesto istorija, kultūros paveldu.

Paskutinę vizito dieną, t. y. Spalio 19 d., Prancūzijos švietimo įstaigų atstovus priėmė Senamiečio pradinės mokyklos bendruomenė - supažindino su mokykla, atsakė į svečių klausimus apie pradinį ugdymą Lietuvoje. Po to svečiai išvyko į Trakus ir Vilnių susitikti su Prancūzų instituto direktoriumi.

SPMC vadovė R. Makaveckė