Skip to main content

Geroji darbo patirtis tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus profesijoje

2017 rugsėjo 27 dieną Alytaus profesinio rengimo centro, statybos technologijų ir verslo skyriuje lankėsi buvęs mokinys Vidas Miškinis, kuris pasidalino gerąja darbo patirtimi, naujovėmis, bei darbo subtilybėmis su tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus specialybės mokiniais.

Vidas 2011 metais Alytaus profesinio rengimo centre baigė tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus specialybę, tačiau įgijo tik C kategoriją. Taip pat mokėsi ir Alytaus kolegijoje transportą ir logistiką. Po studijų atliko valstybės tarnybą Didžiosios kunigaikštienės Birutės batalione, ketino savo ateitį sieti su kariuomene ir vairuoti SISU sunkvežimį, tačiau aplinkybės nesusiklostė palankiai ir atrankos nepraėjo. Draugų pakviestas, po studijų išvyko laimės ieškoti į Angliją, kur pradėjo dirbti pagal įgytą specialybę. Vidą visuomet traukė vairuotojo darbas, todėl įsidarbino įmonėje, kur savaitgaliais su 7,5 t sunkvežimiu vežiojo krovinius. Kadangi turėjo laisvo laiko, tuo pat metu Anglijoje mokėsi ir išsilaikė CE kategoriją. Pirmoje savo darbovietėje Vidas retai kada turėjo galimybę vairuoti sunkvežimį su puspriekabe, todėl nusprendė įsidarbinti kitur. Po kelių dienų gavo pasiūlymą įsidarbinti įmonėje „Maritime“, kuri užsiima tik konteinerių vežimu. Sėkmingai išlaikius egzaminus pradėjo dirbti Scania vilkiku, o neilgai trukus persėdo už svajonių vilkiko - „Volvo“, su kuriuo dirba ir dabar.

Mokiniai neseniai dalyvavo „Volvo“ organizuojamame projekte „Būk. Atrask. Pasirink.“, bei jo finaliniame renginyje „Students` fuel challenge“, kur tikrai daug sužinojo apie „Volvo“ ir „Renault“ sunkvežimius. Mokiniams buvo įdomu iš Vido išgirsti skirtumus tarp vilkikų, ekonomiško vairavimo principus vairuojant „Volvo“ ir „Scania“ vilkikus, darbo patirtį, subtilybes, įsidarbinimo galimybes, bei vairuotojo profesiją.

Straipsnį parengė profesijos mokytojai: Tomas Stražnickas

Algis Levulis