Skip to main content

Europos kalbų diena mokykloje sutelkė ir mokytojus, ir mokinius

Šiais metais Europos kalbų dienos renginiai Centre tęsėsi kelias dienas.

Visų pirma, džiugu, kad į Europos kalbų centro kvietimą siekti pasaulio rekordo kartu, atsiunčiant vaizdo įrašą tema „Aš myliu (įvardyti kalbą), nes...“, atsiliepė kalbų mokytojos: A. Abromaitienė, J. Andriuškevičienė, Z. Baziukevičienė, R. Ščiučkienė, R. Mačienė, A. Zubrickienė. Vaizdo įrašuose filmavosi trys P78 gr. mokiniai - Gabija Krutulytė, Ugnius Molevičius ir Mindaugas Požėla, bei Ernesta Kurapkaitė iš S21 gr., Karolina Baliukonytė iš P83 gr., Regimantas Astrauskas iš P81gr., Paulius Geraltauskas iš P68 gr. ir Edmundas Voitekianas iš P85 gr. Tikimės juos išvysti EDLrecord videotekoje.

..Kūrybinėse dirbtuvėse kūrėme stendus apie Europos kalbas, svarstėme, ar Europa liks daugiakalbė, ar eis į vieną kalbą; Modeliavome anglų kalbos galimybes tapti pasauline kalba ne tik de facto, bet ir de jure, Aiškinomės, kada ir kokios priežastys lėmė anglų kalbos įsigalėjimą Europoje bei pasaulyje, pasisakėme, ar jaučiame prasmę mokydamiesi užsienio kalbos ir ar turime galimybę ja kalbėti, atsakinėjome į klausimus apie Europos kalbas“ (mokyt. J.Ručienė).

„Varžėmės kūrybinėse dirbtuvėse ,, Ką žinau apie Europą ir kalbas?“. Netradicinės pamokos tikslas - atkreipti mokinių dėmesį į kalbų mokymosi svarbą, kelti kalbų mokymosi motyvaciją, ugdyti pagarbą visoms Europoje vartojamoms kalboms. Komandos demonstravo ne tik savo žinias apie įvairių šalių tradicijas, papročius, lankytinas vietas, Europos šalis reprezentuojančius simbolius, bet ir turėjome galimybę pasitikrinti ir prisiminti tai, ko išmokome ir sužinojome per istorijos ir geografijos pamokas“ ( mokyt. A. Bučinskienė).

„Žiūrėjome vaizdo medžiagą apie Europos didmiesčius, diskutavome apie daugiakalbystės naudą gyvenant Europoje. Išsakėme savo nuomonę kalbėdami grupėse, kodėl ypač anglų kalba yra tokia populiari Europoje“ (mokyt. R.Tarasevičienė).

Užsienio kalbų metodinės grupės pirmininkė A.Zubrickienė

 

 

FailaiDydis
European day of the languages116.52 KB