Skip to main content

„Volvo Lietuva“ inicijuotas projektas „Būk. Atrask. Pasirink“ Alytuje.

UAB „Volvo Lietuva“ kartu su socialiniais partneriais įgyvendina renginių ciklą „Būk. Atrask. Pasirink“, kuriame 18-25 metų jaunuoliai iš Alytaus, Klaipėdos, Joniškio ir Radviliškio kviečiami susieti savo ateitį ir karjerą su transporto ir logistikos verslu, susipažinti su šiuolaikinių ir ateities sunkvežimių technologijomis, saugaus bei ekonomiško vairavimo principais. Įgyvendindama šį socialinės atsakomybės projektą įmonė taip pat prisijungė ir prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“.

Dar neįvykus renginiui, žinojome aiškų renginio tikslą - kaip teigė „Volvo Lietuva“ rinkodaros vadovas Laurynas Bričkus: „norime paskatinti jaunus žmones savo ateitį sieti su transporto verslu, praktiškai supažindinant juos su naujausiomis sunkvežimių technologijomis, saugiu ir ekonomišku vairavimu bei karjeros galimybėmis. Manome, kad tai ne tik sumažins nelaimingų atsitikimų skaičių kelyje, bet ir padidins jaunimo užimtumą bei motyvaciją rinktis specialybę, kuri po studijų baigimo garantuos įdomų, atsakingą ir gerai apmokamą darbą, sumažins socialinę atskirtį“.

Gegužės mėnesį vyksiančiose socialinės iniciatyvos „Būk. Atrask. Pasirink“ renginiuose visoje Lietuvoje dalyvaus iki 350 jaunuolių.

Iniciatyvai skirtas renginys gegužės 8 d. vyko Alytuje, Alytaus profesinio rengimo centro, statybos technologijų ir verslo skyriuje. Alytuje vykusį renginį aplankė daugiau kaip 60 dalyvių. Dalyvių skaičius renginyje buvo ribotas, o ir riba pasiekta labai greitai. Pradėjus išankstiniu būdu registruoti dalyvius jie greitai užpildė renginio vietas. Šio puikaus renginio metu dalyviai turėjo galimybę ne tik teoriškai susipažinti su naujausiomis „Volvo Trucks“ gaminamų sunkvežimių technologijomis bei teoriniais saugaus ir ekonomiško vairavimo patarimais, bet ir praktiškai išbandyti savo jėgas ekonomiško ir ekologiško vairavimo simuliatoriuje, ar įvertinti vairuotojo darbo sąlygas sėdėdami naujuose Volvo ir Renault sunkvežimiuose.

Renginys prasidėjo sveikinimo žodžiu, kurį pasakė ir sėkmės renginyje palinkėjo Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras. Volvo Lietuva personalo direktorė Vilma Suchockienė pristatė visą dieną vyksiančio renginio programą, jos tikslus ir uždavinius, o rinkodaros vadovas Laurynas Bričkus papasakojo trumpą Volvo koncerno istoriją ir pristatė Volvo group Lietuva atstovybės veiklą. Sveikinimo žodį ir Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos veiklą trumpai apibendrino TIR ir muitų komiteto pirmininkas, LINAVA prezidiumo narys Bronislovas Geležiūnas.

Po renginio įžangos mokiniai atskiromis grupėmis dalyvavo trijose mokymo stotelėse - seminaruose: naujosios ateities technologijos, saugaus ir ekonomiško vairavimo ir techninės informacijos pristatymo stotelėse.

Naujosios ateities technologijų stotelėje buvo pristatyta naujausios saugumo sistemų technologijos kurios šiuo metu naudojamos ar testuojamos Volvo sunkvežimiuose ir supažindino su ateities perspektyvomis Volvo koncerno automobilių gamyboje.

Saugaus ir ekonomiško vairavimo stotelėje dalyviai buvo supažindinti su saugaus ir ekonomiško vairavimo principais. Lektorius pabrėžė jog saugus ir ekonomiškas vairavimas prasideda netik sėdus už automobilio vairo tačiau labai svarbu ir dienos pradžioje planuoti savo maršrutus ir dienotvarkę.

Techninės informacijos pristatymo stotelėje dalyviai susipažino su pavarų dėžėmis, papildomais stabdžiais – lėtintuvais, bei sunkvežimio pneumatine sistema. Šioje stotelėje dalyviai turėjo atlikti ir praktines užduotis.

Po pietų savo gerąja patirtimi su renginio dalyviais pasidalino UAB „Stanvita“ įmonės atstovas, kuris papasakojo apie vairuotojo profesiją, jo darbo specifiką bei iššūkius transporto sektoriuje.

Karjeros specialistas Kęstutis Jasiulevičius būsimiems specialistams pravedė seminarą kaip tinkamai pasirinkti savo gyvenimo kelia ir patinkamą darbą, taipogi pasidalijo savo gerąja patirtimi.

Vienas „Būk. Atrask. Pasirink.“ renginio tikslų viktorinos metu atrinkti keturis dalyvius kurie turės galimybę rugsėjo 21 d. Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje varžytis su dalyviais iš kitų miestų.

Renginio metu viktorinos klausimus geriausiai sekėsi atsakinėti Alytaus profesinio rengimo centro, tarptautinių vežimų vairuotojo ekspeditoriaus specialybės mokiniam Ernestui Stravinskui, Edgarui Jaciunskui , Mindaugui Karitonui ir mokinei Gabijai Janušauskaitei. Šie mokiniai rugsėjo 21 d., kartu su dar vienuolika dalyvių iš Klaipėdos, Radviliškio ir Joniškio dalyvaus „Būk. Atrask. Pasirink" renginio finale „Students fuel challenge ‚17“, kuris vyks „Nemuno žiedo" trasoje.

 

 

Apie renginį rašo spauda:

https://alytausgidas.lt/alytuje-pradeta-profesine-iniciatyva-kuria-remia-volvo-nuotraukos/

http://www.alytauslaikas.lt/miesto-naujienos/16131/