Skip to main content

SEMINARAS „SOCIALINIO PEDAGOGO VEIKLA MOKYKLOJE: IŠŠŪKIAI IR GALIMYBĖS“

Balandžio 10 d. į Alytaus Likiškėlių pagrindinę mokyklą rinkosi Alytaus regiono: Alytaus miesto ir rajono, Lazdijų bei Varėnos rajonų ugdymo institucijų socialiniai pedagogai. Socialinis pedagogas šiandieninėje mokykloje susiduria su gausybe iššūkių, kuriuos lemia tiek pakitusi sociokultūrinė aplinka, tiek mokiniai, o neretai ir jų tėvai ar globėjai. Seminarą organizavo Alytaus miesto socialinių pedagogų metodinis būrelis.

Alytaus Putinų gimnazijos socialinė pedagogė metodininkė Rimtautė Marčiulionienė kalbėjo apie besiskiriančių tėvų vaiko savijautą ir galimą pagalbą tokiam vaikui.

Alytaus profesinio rengimo centro socialinė pedagogė ekspertė Onutė Bernatavičienė pristatė pranešimą „Virtuali erdvė: galimybės ir grėsmės“. Ji pabrėžė, jog suaugusieji turi ne tik padėti vaikams ir jaunimui suvokti neribotas interneto teikiamas galimybes, bet ir gebėti pastebėti ten tykančius pavojus, įvertinti kylančias grėsmes bei tinkamai naudotis saugumo ir privatumo nustatymais.

Alytaus Adolfo Ramanausko–Vanago socialinė pedagogė metodininkė Gintarė Savukynaitė pabrėžė didelę savanorystės reikšmę mokinių saviugdai. Lietuvoje dar per mažai kalbama šia tema, mokiniai dar tik pradeda suvokti, ką jiems gali duoti pati savanorystės idėja.

Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos socialinė pedagogė metodininkė Jūratė Ponomariovienė pristatė tyrimo „Pakalbėkime apie save... kaip šiandien jaučiasi ir kuo gyvena socialinis pedagogas? “rezultatus, kuriuose atsispindėjo iššūkiai su kuriais susiduria socialiniai pedagogai dirbdami mokykloje.

Seminaro pabaigoje dalyvių laukė smėlio terapijos užsiėmimas, kurį vedė Likiškėlių pagrindinės mokyklos dailės mokytoja metodininkė Silva Oškelienė.

Socialinė pedagogė O. Bernatavičienė