Skip to main content

Erasmus + projekto „Atsakingas Europos pilietis skaitmeninėje erdvėje“ partnerių susitikimas APRC

Kovo 20-24 dienomis Alytaus profesinio rengimo centre vyksta Erasmus+ projekto „Atsakingas Europos pilietis skaitmeninėje erdvėje“ partnerių susitikimas. Į centrą atvyko 32 projekto dalyviai iš Austrijos, Graikijos, Portugalijos ir Turkijos. Žinoma, prie jų prisijungė ir mūsų mokyklos projekto dalyvių komanda. Mokiniai aktyviai dalyvauja įvairiose projekto veiklose- mokinių pristatytos pateiktys saugumo internete tema sukėlė daug susižavėjimo, supratome, kiek jau daug mes žinome apie patyčių internete prevenciją, mokiniai dirbo su Solid Works programa, kūrė maketus 3D spausdinimui, noriai ir aktyviai konstravo robotus ir dalyvavo jų varžytuvėse. Pranešimą skaitė ir Alytaus policijos atstovas, viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Mantas Struckas, įtraukdamas mokinius į diskusiją „Kaip pažaboti nelegalius veiksmus elektroninėje erdvėje“. Mokiniai taip pat kurs komiksus patyčių internete tema naudodami Pixton komiksų kūrimo programą.

Po darbo sesijų projekto dalyviai vyksta į edukacines ekskursijas- jau lankėmės Alovės bendruomenės visuomeninės organizacijos „Susiedai“ edukacinėje programoje „Duonos kelias iki stalo“, aplankėme Kauno įžymiausias ir Lietuvos istorijai svarbiausias vietas, vykome į Druskininkus, taip pat aplankysime ir Lietuvos sostinę Vilnių bei didinguosius Trakus. Džiaugiamės, kad mus sutiko priimti ir Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius, kuris pagerbė projekto koordinatorę įteikdamas įsimintiną dovanėlę.

APRC mokiniai labai džiaugiasi, jog turi nuostabią galimybę pabendrauti anglų kalba su svečiais iš užsienio. Per gana trumpą laiką jie jau susirado naujų draugų, svečiai daug sužinojo apie Lietuvą, jos tradicijas, istoriją bei gyvenimo būdą. Kas rytą projekto partneriai susitinka kaip nauja šeima ir kuo toliau, tuo labiau įsitikiname, kad bus labai sunku išsiskirti.

 

R. Tarasevičienė

Skaityti daugiau