Skip to main content

EDUKACINĖ EKSKURSIJA „TAVO PAMOKOS DRUSKININKUOSE“

Gruodžio 6 dieną 18 Alytaus profesinio rengimo centro mokinių su mokytoja V.Davidavičienė vyko į edukacinę ekskursiją „Tavo pamokos Druskininkuose“. Mokiniai dalyvavo meno, istorijos ir kūno kultūros pamokose viename iš gražiausių Lietuvos kurortų – Druskininkuose.

Susipažinome su M.K.Čiurlionio memorialiniu muziejumi Druskininkuose, kuris įsteigtas 1963 m., dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875-1911) tėvų namuose, kuriuose jis gyveno ir kūrė 1896-1910 m.

Mokiniai, skambant M.K.Čiulionio kūriniams susidomėję klausė vaizdingo pasakojimo apie jį, sužinojo, kad visa XX a. Lietuvos dailės ir muzikos istorija neatsiejama nuo M.K.Čiurlionio vardo. Sužinojo, kad jis ne tik pasaulyje labiausiai žinomas Lietuvos muzikas ir dailininkas, bet ir asmenybė, paveikusi visą dvidešimtojo amžiaus Lietuvos menininkų kūrybinę mintį, suformavusi tautos savimonę. Mokiniai gėrėjosi paveikslais, muzikos kūriniais.

Aplankėme ir susipažinome su Druskininkų miesto istorija, Druskininkų miesto muziejaus ekspozicijomis, supratome, kad muziejus tai vieta, kur galima atrasti save, atsipalaiduoti, pabūti arčiau gamtos; suvokti, kad laikas tikrai sukasi ratu: seniai išsakytos tiesos aktualios ir netgi madingos šiandien…!

Galiausiai mokiniai dalyvavo kūno kultūros pamokoje Druskininkų vandens parke. Kur daug sportavo, mankštinosi, patyrė daug teigiamų emocijų.

Ši edukacinė ekskursija praturtino mokinių žinias, grįžome su gera nuotaika. Mokiniams labai patiko pamokos kitoje edukacinėje aplinkoje. Keletas akimirkų iš pamokų: