Skip to main content

Sugrįžus iš Suomijos

 

2016 m. lapkričio 27 d. – gruodžio 3 d. suvirintojo profesijos mokytojas Tomas Kuniejus ir 6 P38* gr. mokiniai buvo išvykę į stažuotę Suomijoje pagal Nordplus Junior programos projektą „Best practise from each other“ Nr. NPJR-2016/10017.

Stažuotės metu teko aplankyti ne vieną mokyklą kurioje mokosi būsimieji suvirintojai. Mokyklose pamatėme jų turimą suvirinimo įrangą, kurią galėjome išbandyti ir palyginti su mūsų turima. Buvo galimybė padirbėti su suvirinimo robotais, kurie nėra mums naujovė, tad pasirodėme puikiai. Programos metu teko braižyti brėžinius, susipažinti su suomių kalba, kultūra, papročiais, virtuve. Aplankėme keletą įmonių, kuriose pirmą kartą teko pamatyti moteris suvirintojas, 3D lakštų pjaustymo lazerį, bei daug naujų įrengimų, kurių Lietuvoje dar nėra. Buvo ir įdomi laisvalaikio dalis: baseinas, sauna, boulingas, lazerių šou, zoologijos parkas.

Stažuotė labai patiko ir davė daug vertingos informacijos, pagilinome anglų kalbos žinias, susipažinome su nauja suvirinimo įranga bei įrengimais, įvertinome savo mokymosi lygį pagal jų reikalavimus.

Profesijos mokytojas T. Kuniejus