Skip to main content

Mokytojų stažuotė Danijoje

Š.m. vasario 28- kovo 12 dienomis 4 mokytojos iš Lietuvos, Nida Šekštelienė (VTPVM ), Lina Sorakienė (Alytaus PRC), Aušra Vilemienė ir Rimantė Pikšrienė (Kauno MPPMC) vyko į dviejų savaičių stažuotę Danijoje.

Stažuotės tikslas – kelti profesijos mokytojų kvalifikaciją, įgyti praktinių įgūdžių dirbant mokyklų praktinio mokymo laboratorijose, susipažinti su Danijos mokymo struktūra ir šalies kultūra, tobulinti anglų kalbos žinias.

Zealand Business College – modernus švietimo ir profesinio mokymo centras, įkurtas 1964 metais. Jame vykdomas profesinis bei tęstinis mokymas, ruošiami specialistai maisto pramonės sferai: virėjai, kepėjai, konditeriai, padavėjai, mėsos pramonės darbuotojai, mitybos bei švaros ir saugos specialistai. Kasmet šioje mokymo institucijoje mokosi apie 12000 mokinių, iš jų 500 iš užsienio. Dirba 215 mokytojų, 100 jų turi įvairų techninį išsilavinimą, papildytą pedagoginio išsilavinimo žiniomis.

 

,,Stažuotės pradžioje buvome supažindintos su Profesinio mokymo institucija Zealans Business College, mokymo sistema, mokyklos laboratorijomis, restoranu, kavine, kabinetais, poilsio zonomis. Bendravom su dėstančiais mokytojais, mokiniais, projektų vadovu Anders Bowall-Jensen ir Tina Christoffersen.Vėliau teko padirbėti laboratorijose, pagaminti duonos bei konditerijos gaminius, ruošti karštus ir šaltus patiekalus, stebėti mokinių ir mokytojų darbą. Gaminome tradicinius Danijos patiekalus, susipažinome su prieskonių, padažų ir garnyrų derinimo subtilybėmis. Patiekalų įvairovė driekėsi nuo gardžių jūros gėrybių iki tradicinių daniškų sumuštinių.

Laisvu laiku lankėme žymiausias Danijos vietas ir objektus. Jau pirmomis vizito dienomis, susipažinome su Roskilde miestelio lankomiausiomis vietomis: Vikingų laivų muziejumi, Roskilde katedra, pėsčiųjų alėja. Vykome į Elsinore miestą, pabuvome Elsinore pilyje, kuri yra ant jūros kranto. Taip pat pabuvojome didžiausiame ir moderniausiame Šiaurės Europos akvariume Den Bla Planet, aplankėme Danijos sostinę –Kopenhagą, Karalienės rūmus.

Labai didelį įspūdį paliko Danijos gamta, kuri neįprasta mūsų akims – akmenys, uolos, ir jūra.

Ši kelionė paliko laibai šiltus prisiminimus, patyrėme daug gerų įspūdžių, susidraugavome su kitų Lietuvos profesinių mokyklų mokytojomis, pažinome kitos šalies kultūrą“.

Stažuotė vyko pagal Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro Erasmus+ programos mobilumo projektą „Profesijos mokytojų kompetencijų tobulinimas ES šalyse, siekiant gerinti mokymo kokybę“ Nr. 2015-1-LT01-KA102-013259.

                                                                                    Profesijos mokytoja Lina Sorakienė