Skip to main content

Virėjo specialybės mokinių stažuotės Danijoje

 

2015-2016 mokslo metais, Alytaus PRC partnerio teisėmis dalyvauja Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro projekte ,,Praktinis mokymas Europoje" Nr. 2014-1-LT01-KA102-000159.
Šio projekto metu Alytaus PRC mokiniai vyko į dvi stažuotes Danijoje, Slagteriskolen Uddannelsescentret i Roskilde – profesinėje mokykloje. Ši mokykla yra viename iš žinomiausių Danijos miestų – Roskilde. 
Pirmoji stažuotė vyko 2015m. lapkričio 9d. - gruodžio 11d. Į stažuotę vyko virėjo specialybės mokiniai Rūta Gylytė, Tautvydas Sakevičius, Gintarė Šilanskaitė.
Per penkias savaites, praleistas Danijoje, mokiniai įgijo ne tik specialybės žinių, bet laisvu nuo mokslo laiku keliavome po Roskildės bei Kopenhagos miestus, lankėsi muziejuose, pilyse, katedroje, alaus gamykloje. Klausėsi įvairių istorijų apie Danijos kultūrą, bei istorinius įvykius, taip pat aplankė Švedijos karalystę, į kurią plaukė keltu.
Mokiniai turėjo galimybę organizuoti darbą virtuvėje patiems, tai suteikė galimybę pasijausti virtuvės dalimi ir pamatyti kaip virtuvėje turėtų dirbti komanda. Kiekvienos praktikos metu gaudavo įvairias receptūras, iš kurių išmoko gaminti ne tik visiems puikiai žinomus, bet ir danų tradicinius gaminius, o tai leido dar geriau suprasti danų kultūrą.
Mokinio Tautvydo Sakevičiaus atsiliepimas apie stažuotę:
,,​Vykau į stažuote Danijoje, Roskildes miestelyje. Dar Lietuvoje nerimavau, kad bus sunku ištverti penkias savaites be šeimos ir draugų, tačiau nuvykęs į Danija sutikau daugybe naujų draugų, netik iš Lietuvos. Mokymosi programa buvo labai palanki, o mokytojai labai malonūs. Žmonės taip pat buvo labai geranoriški ir supratingi, padėdavo jei kas nesisekdavo. Tos penkios savaitės tiesiog praskriejo akimirksniu. Nedvejodamas dar kartą vykčiau į tokia stažuotę.
O pati stažuotė nusisekė puikiai! Išmokome kepti Danišką "Kransekage" (Migdolų bokštą), kepti įvairias bandeles ir duonos gaminius. Apsilankėme Roskildės katedroje, atrakcionų parke "Tivoli", planetariume ir akvariume "Blue planet".
Antroje stažuotė prasidėjo 2016m. vasario 8d. ir tęsis iki kovo 12d. Į  stažuotę išvyko Alytaus PRC mokiniai Simona Ridzvanavičiūtė, Edgaras Kaminskas, Edgaras Ivanovskis bei 7 mokiniai iš Kauno maisto pramonės ir prekybos centro, 3 mokiniai iš Šiaulių profesinio rengimo centro ir 2 mokiniai iš Jonavos politechnikos mokylos.
Dalyviai jau džiaugiasi puikiai prasidėjusia praktika ir tikisi įgauti kuo daugiau žinių.

2015-2016 mokslo metais, Alytaus PRC partnerio teisėmis dalyvauja Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro projekte ,,Praktinis mokymas Europoje" Nr. 2014-1-LT01-KA102-000159.Šio projekto metu Alytaus PRC mokiniai vyko į dvi stažuotes Danijoje, Slagteriskolen Uddannelsescentret i Roskilde – profesinėje mokykloje. Ši mokykla yra viename iš žinomiausių Danijos miestų – Roskilde. Pirmoji stažuotė vyko 2015m. lapkričio 9d. - gruodžio 11d. Į stažuotę vyko virėjo specialybės mokiniai Rūta Gylytė, Tautvydas Sakevičius, Gintarė Šilanskaitė.

Per penkias savaites, praleistas Danijoje, mokiniai įgijo ne tik specialybės žinių, bet laisvu nuo mokslo laiku keliavome po Roskildės bei Kopenhagos miestus, lankėsi muziejuose, pilyse, katedroje, alaus gamykloje. Klausėsi įvairių istorijų apie Danijos kultūrą, bei istorinius įvykius, taip pat aplankė Švedijos karalystę, į kurią plaukė keltu.Mokiniai turėjo galimybę organizuoti darbą virtuvėje patiems, tai suteikė galimybę pasijausti virtuvės dalimi ir pamatyti kaip virtuvėje turėtų dirbti komanda. Kiekvienos praktikos metu gaudavo įvairias receptūras, iš kurių išmoko gaminti ne tik visiems puikiai žinomus, bet ir danų tradicinius gaminius, o tai leido dar geriau suprasti danų kultūrą.
Mokinio Tautvydo Sakevičiaus atsiliepimas apie stažuotę:,,​Vykau į stažuote Danijoje, Roskildes miestelyje. Dar Lietuvoje nerimavau, kad bus sunku ištverti penkias savaites be šeimos ir draugų, tačiau nuvykęs į Danija sutikau daugybe naujų draugų, netik iš Lietuvos. Mokymosi programa buvo labai palanki, o mokytojai labai malonūs. Žmonės taip pat buvo labai geranoriški ir supratingi, padėdavo jei kas nesisekdavo. Tos penkios savaitės tiesiog praskriejo akimirksniu. Nedvejodamas dar kartą vykčiau į tokia stažuotę.O pati stažuotė nusisekė puikiai! Išmokome kepti Danišką "Kransekage" (Migdolų bokštą), kepti įvairias bandeles ir duonos gaminius. Apsilankėme Roskildės katedroje, atrakcionų parke "Tivoli", planetariume ir akvariume "Blue planet".

Antroje stažuotė prasidėjo 2016m. vasario 8d. ir tęsis iki kovo 12d. Į  stažuotę išvyko Alytaus PRC mokiniai Simona Ridzvanavičiūtė, Edgaras Kaminskas, Edgaras Ivanovskis bei 7 mokiniai iš Kauno maisto pramonės ir prekybos centro, 3 mokiniai iš Šiaulių profesinio rengimo centro ir 2 mokiniai iš Jonavos politechnikos mokylos.
Dalyviai jau džiaugiasi puikiai prasidėjusia praktika ir tikisi įgauti kuo daugiau žinių.

Įspūdžiai iš pirmosios stažuotės Danijoje:

   

 

Pirmieji įspūdžiai iš stažuotės Danijoje, vyksiančios 2016m. vasario 8d. - kovo 12d.