Skip to main content

Konkursas “Europos sveikos mitybos diena 2013”

Svarbus visų ugdymo įstaigų tikslas yra saugoti ir stiprinti vaikų ir jaunimo sveikatą, todėl Alytaus profesinio rengimo centras dalyvauja įvairiuose sveikatos palaikymo projektuose, vykdo daugybę veiklų. Tai Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo „Sveika mokykla“ iniciatyvos, Sveikatiados projekto nuolatinės veiklos.

Lapkričio 8-osios, Europos sveikos mitybos dienos proga, lapkričio 12 d. mūsų Centre  jau ketvirti matai iš eilės buvo organizuojamas konkursas „Europos sveikos mitybos diena 2013“. Kiekvienais metais konkursas vis gausesnis dalyviais, o dalyviai vis daugiau žino apie sveiką gyvenseną. Šiais metais konkurse dalyvavo 14 komandų iš visų Centro skyrių: P21, P29,P33/33*, P12, P28, P22, P23, P92, P6/14, S84, S86, S87, Ž11/Ž11*, Ž14. Kartu su mokiniais komandų nariais pagal konkurso nuostatus buvo ir grupių vadovai.

Konkurse dalyvavusios komandos turėjo atlikti po tris užduotis. Pirmajai užduočiai kiekviena komanda du savo narius turėjo deleguoti į kūrybines dirbtuves, kuriose mokiniai piešė, pildė sveikos mitybos piramidę. Užduotis pareikalavo ne tik kūrybinių ir meninių gebėjimų, bet ir sveikos gyvensenos žinių. Likusi komandos dalis dalyvavo žaidime „Taip ir ne“ – „Atspėk, kas yra po gaubtu“. Ši konkursinė užduotis taip pat buvo susijusi su sveika gyvensena. Po gaubtu slėpėsi sportinis batelis, kamuolys, vanduo ir, žinoma, vaisiai, daržovės ir kt.

Sveikos mitybos geriausias „draugas ir partneris“ yra fizinis aktyvumas, todėl komandų laukė ir judrioji konkurso dalis – estafetė, kuri vyko sporto salėje.

Konkurso prizininkai buvo apdovanoti būrelio „Kulinarinis paveldas“ iškeptais skaniais, bet kartu ir sveikais konditerijos gaminiais. Šiais gaminiais konkurso metu buvo vaišinama ir komisija. Visiems dalyviams buvo išrašytos vardinės padėkos už aktyvų dalyvavimą konkurse.

Trečiąją vietą konkurse iškovojo P33/33* gr. komanda, antroji vieta atiteko P23 grupei, o konkurso nugalėtojomis tapo P28 grupės būsimosios barmenės, kurios konkurse dalyvavo su kūno kultūros mokytoju S.Eidukynu.

Tai buvo smagus ir naudingas konkursas, tapęs gražia mokyklos tradicija, nes juk visi sutinka, kad „Sveikai gyventi yra smagu“. Ateityje laukia dar daugybė akcijų, renginių, todėl mes tikimės, kad į mūsų organizuojamas veiklas įsitrauks vis daugiau mokinių, mokytojų ir kad mes padėsime visai mokyklos bendruomenei pajausti sveikos gyvensenos poreikį.

  Metodininkė

Aušra Jakubėlienė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Inga Modėjūtė